Ajax i Feyenoord uvjerljivi

Vedran Babić • nedjelja, 27.09.2009.

S novih pet utakmica danas je zaključeno 8. kolo Eredivisie. Stopama PSV-a i Twentea koji su jučer upisali tri boda, otišli su Ajax i Feyenoord, koji su pobjede ostvarili bez primljenog pogotka i na taj način ostali u samom vrhu ligaške ljestvice...

Nakon rutinski odrađenog 3. kola domaćeg Kupa i pobjede u gostima kod AGOVV Apeldoorna (2:1), Ajax se vratio obvezama u prvenstvu i stigao do četvrte uzastopne pobjede protiv Den Haaga 3:0.

Pred više od 44.000 vjernih navijača u Amsterdam Areni Kopljanici su poveli u 25. minuti pogotkom Demyja de Zeeuwa. Do 71. minute rezultat se nije mijenjao, a onda je Marko Pantelić pogodio za 2:0. Pantelić je nekoliko minuta ranije zamijenio Darka Cvitanića, a konačnih 3:0 postavio je u 90. Siem de Jong.

S osvojenih 19 bodova Ajax ostaje na trećem mjestu ljestvice s bodom manje od vodećih PSV-a i Twentea. Na četvrtom mjestu sa 17 bodova nalazi se Feyenoord, koji je uzeo tri boda na neugodnom gostovanju kod osmoplasiranog NAC-a.

Oba pogotka gosti su postigli u nastavku. U 64. minuti zabio je Andwele Slory, a Leroy Fer je u trećoj minuti sučeve nadoknade potvrdio pobjedu. Momčad iz Rotterdama samu je završnicu utakmice provela s desetoricom igrača nakon što je drugi žuti karton zaradio Denny Landzaat.

Upravo u Rotterdamu Sparta je poražena od Heerenveena 2:0, a u početnom sastavu domaćina svoje mjesto je našao mladi hrvatski reprezentativac Darko Bodul, koji je na posudbi iz Ajaxa. 20-godišnji napadač odigrao je svih 90 minuta.

U ostala dva susreta Groningen je protiv Vitessea ostvario tek drugu pobjedu, dok je Heracles slavio na gostovanju kod NEC-a 2:0 i popeo se na sedmo mjesto ljestvice.