Zimski sportovi

Vodeći sastav pao u Klagenfurtu

Borna Rupnik • petak, 02.10.2009.

Dvije utakmice u tri dana bile su prevelik zalogaj za hokejaše Villacher SV-a. U Klagenfurtu su upisali drugi ovosezonski poraz - KAC je bio bolji rezultatom 4:1...

Realizacija igrača više pokazala se ključnim čimbenikom susreta u Klagenfurtu. Gosti iz Villacha stigli su s reputacijom vodeće momčadi lige koja je tek jednom led napustila pognutih glava, no KAC se nije dao smesti.

Obje su momčadi u utakmicu ušle punom snagom te je jedan od najboljih strijelaca lige, Michael Raffl vrlo brzo zaradio deset minuta isključenja, a Tory nedugo potom koristi povoljnu brojčanu situaciju za 1:0 za KAC.

Na 2:0 povisio je Brandner samo četiri minute poslije, također s igračem više na ledu. Međutim, igra VSV-a nije se raspala: sve do početka treće trećine nije bilo novih golova i susret je bio u potpunosti otvoren.

Treći zgoditak domaćina bio je djelo Schullera, dok je kakvu-takvu nadu gostima pružio Wahlberg devet minuta prije kraja smanjivši na 3:1. Konačni rezultat postavio je Craig pri samome kraju, također u situaciji s igračem više.

Živci su naposljetku popustili Villachovom Nici Toffu iz Villacher SV-a te Klagenfurtovom Johannesu Reichelu, koji su zbog tučnjave isključeni do kraja susreta i automatski ih čeka pauziranje u sljedećem kolu.

KAC se ovom pobjedom probio ispred Medveščaka, na peto mjesto. VSV ostaje prvi, ali s dvije utakmice više od prvih pratitelja iz Graza i Beča.