Marin Pintur • nedjelja, 04.10.2009.

Kompletirano je šesto kolo Primere. Sevilla je prva ove sezone uspjela svladati Real, a Valencia se vratila pobjedama. Xerez je uspio postići prvi pogodak, dok je Sporting Mate Bilića preokrenuo zaostatak nakon prvog poluvremena protiv Mallorce...

Sporting Gijon je odigrao furiozno drugo poluvrijeme protiv dobre Mallorce. Gosti su u vodstvo došli u 12. minuti kad je s bijele točke precizan bio Marti. U samo deset minuta drugog poluvremena, od 59. do 69.minute Sporting je postigao tri pogotka i osigurao pobjedu. Prvo je izjednačio Luis Moran, da bi s dva pogotka sve dvojbe riješio napadač Sportinga Miguel de las Cuevas. Četvrti pogodak za domaće zabio je naš Mate Bilić u 83.minuti. U igru je ušao 15 minuta ranije.

Villarreal je i dalje bez pobjede sa samo tri boda iz šest kola. Kriza se nastavlja, kako u prvenstvu tako i u Europskoj ligi. Danas je Villarrealu u goste došao Espanyol koji je od 15.minute igrao s igračem manje, crveni je karton dobio branič Forlin. Međutim, domaćin nije uspio iskoristiti brojčanu prednost, vratar Espanyola i Kameruna Carlos Kameni je imao svoj dan i sačuvao mrežu netaknutom.

Vrlo uzbudljivo utakmicu su imali priliku vidjeti gledatelji u Valladolidu. Na kraju je ipak bilo više pogodaka nego isključenja. Athletic je poveo u 10.minuti kad je poentirao Susaeta. Desetak minuta kasnije isključen je gostujući branič Ustaritz. Bilbao je odolijevao napadima Valladolida do 60.minute kad je za 1:1 precizan bio Diego Costa. Razdoblje između 75. i 80.minute je bilo vrlo burno. Prvo je Valladolid poveo preko Nivalda i činilo se da će domaćin do tri boda. Stvari su se okrenule u sljedeće tri minute. Prvo je drugi žuti karton dobio Alberto Marcos, a već u sljedećem napadu je pogodak za izjednačenje Baska postigao Iker Muniain. Valladolid je ostao s devet igrača na terenu kad je u 79.minuti isključen strijelac Nivaldo. Na kraju su se obje momčadi morale zadovoljiti s podjelom bodova.

Fenjeraš Xerez he tek u šestom kolu uspio postići prvi pogodak. Sretnik kojemu je to pošlo za nogom je Armenteros. Taj gol nije bio dovoljan i za prvu pobjedu, Malaga je izjednačila šest minuta prije kraja pogotkom napadača Obinne.

Getafe je treći trobod u sezoni zaradio protiv Osasune. Svi golovi su pali u drugom poluvremenu, Getafe je poveo zgoditkom Diaza, a za Osasunu je precizan bio Aranda. Pobjednički pogodak je djelo Pedra Leona u 76.minuti.

Nakon tri utakmice bez pobjeda, nogometašima Valencije je to uspjelo na neugodnom gostovanju u Santanderu. Pogodak odluke je postigao srpski reprezentativac Nikola Žigić u 61.minuti. Reklo bi se, tko će kome nego svoj svome. Naime, jedan od najviših nogometaša na svijetu je već u dva navrata nosio dres Racinga. Valencia će ovom pobjedom skočiti na peto mjesto ljestvice, dok Racing ostaje u opasnoj zoni.

Real je posrnuo na jednom od najtežih gostovanja u Španjolskoj. U posljednjoj utakmici šestog kola Sevilla je došla do vrijedne pobjede s kojom se bodovno izjednačila s Madriđanima. Također, Barcelona je ostala usamljena na vrhu sa stopostotnim učinkom.

Na rasprodanom Sanchez Pizjuanu gledatelji su mogli vidjeti uzbudljiv dvoboj dvoje pretendenata na titulu prvaka. Početak utakmice je pripao Sevilli, Casillasu su prijetili Konko i Luis Fabiano. Real, koji je ovu utakmicu bio lišen pomoći Cristiana Ronalda je uspostavio ravnotežu da bi u 33. minuti Sevilla ipak došla do vodstva. Strijelac je bio Jesus Navas. Real je izjednačio na početku drugog poluvremena. Pogodak je glavom postigao Pepe na asistenciju Gutija. Sevilla je tijekom cijele utakmice bila bolja momčad i do pogotka vrijednog velike pobjede je došla u 68.minuti kad je precizan bio Renato. Do kraja dvoboja obje su momčadi bile u prilici postići koji pogodak, ali je, na radost navijača i igrača Seville, završilo 2:1. Sevilla je došla do pete pobjede u sezoni s kojom je bodovno stigla Real.