Zimski sportovi

Graz pobjedom preuzeo vrh

Borna Rupnik • četvrtak, 15.10.2009.

Hokejaši Graz 99ersa samostalno su zasjeli na čelo ljestice EBEL lige barem na 24 sata. U svojoj su dvorani silovitim početkom slomili otpor Villacha, a ostatak utakmice bio je tek rutinsko odrađivanje posla...

U sedmom susretu na svom terenu Graz 99ersi upisali su i sedmu pobjedu. 14. kolo EBEL lige otvorili su slavljem nad trećeplasiranim Villachom. Konačnih 4:2 sugerira relativno zanimljiv dvoboj, no domaćini su od početka držali konce igre u svojim rukama.

Naime, već je na polovici prve trećine na semaforu je pisalo 3:0. Vratar Villacha kapitulirao je tri puta unutar samo tri minute. Svladali su ga redom Greg Day, Patrick Harand i Eric Healey i tu je pitanje pobjednika zapravo bilo riješeno.

Mreže su mirovale tijekom cijele druge trećine, a na 4:0 povisio je Healey svojim drugim pogotkom. Gosti su smanjili u 53. i 57. minuti preko Andreasa Kristlera i Marca Zoreca, no slaba im je to utjeha.

Graz je s nova dva boda izbio sam na prvo mjesto. Ima ukupno 23 boda, a slijedi Linz s 21 bodom i utakmicom manje - upravo onom u petak u Zagrebu. Villach će ostati treći, no Vienna Capitalsi bi im se eventualnom pobjedom mogli primaknuti na sam bod zaostatka.