Zimski sportovi

Jesenicama slovenski derbi

Martina Oštrić • subota, 17.10.2009.

Kompletirano je i 14. kolo hokejske EBEL lige u kojoj su, osim Medveščaka i Linza snage odmjerili dva slovenska i dva austrijska kluba, a odigran je i jedan austrijsko-mađarski dvoboj. Jesenice su na domaćem terenu bile uspješnije od Olimpije, gosti iz austrijskog glavnog grada odnijeli su bodove Klagenfurtu, dok je Red Bull s peticom ispratio mađarsku Albu...

Jesenice su konačno došle do pobjede. U utakmici punoj obrata, na domaćem terenu stradala je ljubljanska Olimpija rezultatom 7:5. Jesenice su vrlo dobro ušle u utakmicu, te nakon manje od dvije minute već imali vodstvo od 1:0 ponajviše zahvaljujući Tomažu Razingaru. U 18. minuti vodstvo domaćih povećao je Rok Tičar. Ipak, Ljubljančani nisu dopustili da ih dva pogotka u mreži Norma Maraclea uzdrmaju, pa se već u 27. minuti vraćaju golom Aleša Mušiča. Igor Cvetek poravnao je na 2:2 u 30. minuti, a šok u Podmežakli priredio je Travis Brigley, kada je u 33. minuti doveo goste u vodstvo. Jeseničani su ipak do kraja trećine uspjeli naći prolaz do Maracleovih vrata, te se na posljednji odmor otišlo s izjednačenim rezultatom 3:3.

Posljednja trećina donijela je bolje i razigranije Jeseničane. U 44. minuti Razingar drugim pogotkom donosi novo vodstvo domaćima, koje, samo 15 sekundi nakon četvrtog gola povisuje Andrei Makrov svojim prvim golom na utakmici. S rezultatom 5:3 nakratko se činilo kako će domaći mirno privesti utakmicu kraju, no to se nije dogodilo. U 45. minuti Frank Banham ponovno smanjuje na samo gol zaostatka, da bi, svojim drugim pogotkom na utakmici Brigley ponovno sve doveo na početak.

Vezane vijesti

Domaći su tad krenuli na sve ili ništa, što im se i isplatilo u 58. minuti kada mrežu gostiju još jednom pogađa Makrov. 13. sekundi prije kraja utakmice Ljubljančani vade golmana, no taj im potez i nije donio uspjeh. S Razingarom je golijada počela, a četiri sekunde prije kraja utakmice njegovim trećim pogotkom i završila.

Vrlo izjednačenu utakmicu odigrali su KAC i Vienna Capitalsi koja je na kraju ipak donijela dva boda bečkoj momčadi. U drugoj minuti domaćini su došli do vodstva pogotkom Jeffreya Shantza. Gosti su najprije izjednačili pogotkom Pettera Casparsona, a zatim i poveli preko Benoita Grattona. S deficitom od jednog gola ponovno je došao red na domaćine da izjednače, što su oni, točnije Paul Schellander i učinili. Minutu poslije, zadnji put na utakmici igrači KAC-a su došli do vodstva drugim pogotkom Shantza.

Izmjena golmana sredinom druge trećine pozitivno je utjecala na cijelu gostujuću momčad. Marc Tropper poravnava na 3:3, a Marcel Rodman donosi novo vodstvo gostujućoj momčadi. U posljednjoj trećini Philippe Lakos potvrđuje pobjedu gostiju i nova dva boda vrijedna četvrtog mjesta na ljestvici.

Ako izuzmemo Medveščak, Red Bull i Alba odigrali su najpredvidljiviju utakmicu 14. kola. Red Bull je poveo golovima Schiechela i Heinricha, nakon čega je Csaba Kovacs smanjio na 2:1. Na 3:1 povisuje MIchael Tratting na samom početku treće trećine, a Mađari se, u 52. minuti s igračem manje još jednom približavaju Austrijancima na samo gol zaostatka.

Nakon trećeg primljenog gola u gostujućoj su se momčadi zaredala isključenja, što momčad iz Salzburga koristi kako bi mirnije okončala susret. Za novi gol u Albinoj mreži zaslužan je Martin Ulmer u 58. minuti. Pogodak za konačnih 5:2 u prazan gol daje Marco Pewal sekundu prije kraja utakmice.