1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 17.10.2009, 17:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.200
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Batinić (Osijek), Sabljak (Požega)

Antonija Pavlić • subota, 17.10.2009.

Slaven Belupo pobijedio je na svom stadionu Istru 1961 i tako nastavio niz pobjeda pred svojim navijačima. Puljani su tokom cijele utakmice bili inferiorni i zasluženo su kući otišli s tri lopte u svojoj mreži...

Ševko Okić
68'
Elvis Scoria

Već toliko puta viđen scenarij furioznog Slavenovog ulaska u utakmicu pred svojim navijačima nije bio iznimka niti ove hladne subote protiv Istre 1961. Kao da se na Gradskome stadionu u Koprivnici Farmaceuti svaki puta iznova pokušavaju iskupiti za iznimno slabe gostujuće prezentacije.

Već u prvoj minuti, tako, Drago Papa imao je priliku malo iskosa s desne strane ugroziti praznu mrežu Roberta Lisjaka, no u padu je to ipak uspio obraniti vratar Puljana. Nastavili su domaći pritiskati i imati više loptu u svom posjedu i nakon te situacije, no sve do 30. minute bez konkretnog učinka.

Tada su Slavenovi igrači konačno uspjeli materijalizirati gotovo potpunu nadmoć na terenu i olakšati si posao u nastavku - "svaka rupa bolje će puštati kada ju jednom probijete". Aljoša Vojnović požrtvovno se izborio za loptu na koju su mnogi već odmahnuli rukom i iz gotovo mrtvog kuta prizemno ubacio u šesnaesterac. Tamo se na pravome mjestu našao Mateas Delić i koljenom loptu poslao u suprotni Lisjakov kut.

Odmah u sljedećem napadu Šafarić je pokušao iznenaditi Lisjaka iz slobodnog udarca potpuno iskosa s lijeve strane, a njegovu odbijenu loptu u nastavku je preko gola poslao Cszaba Csizmadia. Goran Roce malo kasnije odlično je iz slobodnog udarca gađao "u 90", no svoje vratarsko umijeće iskazao je i Silvio Rodić i tako sačuvao domaću mrežu.

Netom prije odlaska na odmor, zato, istarska "rupa" je ponovno procurila i Slaven je postigao i drugi pogodak. Ponovno je Delić probio stranu i na rubu šesnaesterca primijetio nadolazećeg Dragu Papu, a on precizno plasiranim udarcem Lisjaku nije ostavio ni malo šanse.

Drugi dio za razliku od prvog bio je pak za gotovo potpuni zaborav. Jedinu "opasniju" situaciju Istrani su imali u 49. minuti kada je Traore pucao u padu, no u zadnji trenutak loptu je u korner skrenuo Kaja Rogulj.

Slaven Belupo je, s druge strane, imao nekoliko pokušaja više, no mreža Roberta Lisjaka zatresla se još samo jednom. Bjelovarčanin Alen Maras u 80. minuti probio je lijevu stranu i na dva metra od gola idealno i nesebično uposlio Franju Tepurića. Mladi reprezentativac Hrvatske takvu stopostotnu priliku nije propustio i rezultat je postavio na konačnih 3:0.