1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 17.10.2009, 20:30 h, Stadion Varteksa, gledatelja: 1000

Kraj varaždinskog crnog niza

Ivana Strahija, Mateja Gošćiej • subota, 17.10.2009.

Međimurcima promjena trenera nije donijela željeno, te su na još jednom gostovanju ostali bez bodova. Varaždinci su pak dobili točno ono što su htjeli, zahvaljujući sjajnom Hojskom, te Šimeku, prekinuli su crni niz od pet poraza.

Adnan Aganović
46'
9
Marijan Vuka
61'
27
Eliomar dos Santos
65'
Srećko Bogdan

Varaždinci i Međimurci nisu baš oduševili u prvih 45 minuta. Iako su oba trenera najavljivala otvorenu igru, napadači se nisu baš iskazali izrađenim akcijama. No, ne možemo reći ni da je bilo izrazite dominacije bilo koje ekipe na travnjaku, obje su momčadi jednako griješile u dodavanjima i šutovima.

Ekipe su krenule dosta oprezno, šuteva prema golovima ima, ali nisu baš nešto opasni. Prvi pokušaj za Međimurje upisao je bivši Varteksovac Melnjak, njegova lopta odlazi pored gola, a odgovara Smrekar s jednakim učinkom.

Od važnijih događanja u prvih 30-tak minuta moramo još spomenuti prilike Smrekara, Mujanovića, Žuljevića i Golubovića, no rezultat nikako da se promijeni. I dok smo već pomislili da će utakmica, ili barem prvih 45 minuta, završiti neriješeno bez pogodaka, Varaždinci dižu stadion na noge.

U 27. minuti Mumlek je ubacio pred međimurski gol, crveno-crni Melnjak pokušava izbiti loptu no nije uspješan u tome, ali je tu Hojski koji je spreman poslati je na pravo mjesto za 1:0. Gol svakako ide na dušu nespretnoj međimurskoj obrani, koja se nije iskazala, a očito je u tjedan dana u red nije uspio dovesti ni novi trener Međimurja Srećko Bogdan.

Taj gol pokreće goste koliko-toliko, koji u posljednjim minutama prvog dijela pokušavaju stvoriti pritisak na varaždinski gol, no to im ne uspijeva baš najbolje. Ono što ne znaju gosti rade domaćini, a lijepu je priliku za povećanje vodstva stvorio Tkalčić, ali mu loptu u zadnji čas s noge odnosi vratar Banović.

U drugom dijelu mnogo rastrčanija ekipa gostiju, a nakon kornera već u 52. minuti Međimurci imaju dvostruku šansu za poravnanje. No, Šimek oba puta spašava varaždinski gol. Stao je naime uz Krkleca i svoju mrežu spasio od šuta Aganovića, a potom i Georgijevskog.

Kazna za promašaje stiže nakon svega par minuta, kad s lijeve strane ubacuje odlični Šimek, vratar Međimurja Banović loptu izbija kratko, a spreman je Hojski, koji još jednom pogađa na pravo mjesto za 2:0.

Nadajući se da će nešto promijeniti u svojem do tada neučinkovitom napadu, Čeči Bogdan vadi Žuljevića, koji se nije proslavio, te uvodi Vuku, a izlazi i Marković te na njegovo mjesto stiže Eliomar.

No, uskoro stiže i treći gol Varteksa. U nizu događaja koji je jasno pokazao slabost gostujuće obrane, ali i nesreće koju su Međimurci imali, tako je pao još jedan gol. Vareksov Smrekar puca prema golu, dakako neometan gostujućim braničima, a prazno radno mjesto istrčalog vratara Banovića pokušava popuniti Andre, koji gol brani - rukom. Dobiva direktni crveni karton, Mumlek staje na bijelu točku i zabija za 3:0.

Do kraja susreta više pokušaja Međimurja, poput primjerice onih koje je bilo lakše zabiti nego promašiti, ali i to uspijeva Vuki i Goluboviću, pa varaždinska mreža ostaje prazna.