1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 17.10.2009, 20:30 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Gerek (Zabok), Premužaj (Varaždin), Čavlina (Zagreb)

Ante Jukić • subota, 17.10.2009.

Cibalia i Karlovac odigrali su 2:2 u derbi susretu 11. kola HNL-a. Domaćine je u vodstvo doveo Husić, na 1:2 okrenuli su Novinić i Jerneić, da bi konačan rezultat postavio Prgomet, kojemu je to bio prvijenac u prvoj ligi.

Josip Lukačević
46'
7
Dino Kresinger
64'
20
Ivan Grgić
73'

Matija Štefančić
79'

Niko Tokić
83'

Mahir Iftić
90'+1'
Igor Pamić

Vrlo hladna jesenska večer očekivano je smanjila posjetu na stadionu uz Bosut, no ima u takvim polarnim uvjetima i nečeg dobrog. Naime, sve i da su htjeli, igrači nisu mogli ne trčati, tako da smo svjedočili vrlo živahnoj i zanimljivoj utakmici.

Uvodno ispitivanje snaga, iz kojeg možemo izdvojiti tek Pavličićev pokušaj iz slobodnog udarca u drugoj minuti, trajalo je desetak minuta, nakon čega su obje momčadi pokazale svoje adute. Josip Jerneić u 12. se minuti sjurio s lijeve strane u šesnaesterac domaćina, no nije uspio pogoditi bliži kut vratara Antolovića, a već u sljedećem napadu još je bolju priliku na drugoj strani propustio Malčić, koji sa samo pet metara nije u mrežu Sunare proslijedio centaršut Pavličića.

Ono što nije pošlo za rukom Malčiću, u 21. je minuti uspio Husić, kojega su gostujući braniči potpuno zaboravili na drugoj vratnici pri udarcu iz kuta. Na žalost domaćih navijača, već u 27. minuti stvari su vraćene na početak, a zasluge za to podjednako dijele Pamić, koji je odlično probio lijevu stranu, te Novinić, hladnokrvni egzekutor s vrha šesnaesterca nebesko-plavih. Tih 1:1 bio je ujedno i konačan rezultat zanimljivog prvog poluvremena.

Početak drugog dijela, ponudio je potpunu dominaciju gostiju i, u pojedinim trenucima, neshvatljivo lošu Cibaliju. Nakon nekoliko propuštenih poluprilika, Karlovčani su do zasluženog vodstva došli u 62. minuti, a strijelac je bio Jerneić. U tim trenucima, momčad Igora Pamića zaista je odlično stajala na terenu, no samo jedna greška Matike i spretnost Prgometa sve su vratili na početak. Igrala se 72. minuta kad je napadač Vinkovčana pogodio za 2:2 i razbudio promrzle gledatelje na tribinama.

Sama završnica utakmice odigrana je, tako, u vrlo "vrućoj" atmosferi, no pogodaka više nije bilo. Karlovčani zasluženo kući nose bod, a da je bilo sreće i spretnosti, mogao je njihov ulov biti i veći.