1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 17.10.2009, 20:30 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.000

Marin Pintur • subota, 17.10.2009.

Rijeka nije na svojoj Kantridi uspjela doći do pobjede s kojom bi skočila na treće mjesto prvenstvene tablice. U zanimljivoj i na trenutke vrlo gruboj utakmici obje momčadi bi trebale na kraju biti zadovoljne podjelom bodova.

Tomislav Steinbrückner

Po prohladnom vremenu nogometaše Rijeke i Osijeka je došlo pogledati nešto više od dvije tisuće gledatelja. Zoran Vulić je priredio malo iznenadenje u početnom sastavu. Naime, partner Matiji Matku u napadu nije bio ni Đalović ni Križman nego Mislav Karoglan. Obje su momčadi krenule otvoreno što je i svojevrsna tradicija u dvobojima Rijeke i Osijeka, međutim nije bilo većih prilika u početku dvoboja. Jedino vrijedno spomena su udarci Čeha i s druge strane Kurtovića.

Slavonci su bili bolji takmac u otvaranju utakmice i do vodstva su došli u 38.minuti. S desne je strane ubacio Šorša, a u kaznenom prostoru je spretan bio Vedran Jugović i doveo svoju momčad u vodstvo.

Zoran Vulić je u pauzi između poluvremena napravio dvije izmjene. Pod tušem su ostali Karoglan i Čeh, a u igru su ušli Šorša i debitant, junior Rijeke Antonini Čulina. To se pokazalo odličnim potezima riječkog trenera. Vec u 54. minuti Đalović je jednu dugu loptu spustio Čulini na udarac, a ovaj je ljevicom s dvadesetak metara zakucao u donji lijevi kut Karduma. Zasigurno debi iz snova ovog Zadranina koji je prije nekoliko godina doveden u Rijeku.

Netom poslije pogotka došlo je do koškanja na sredini terena koje je skoro preraslo i u tučnjavu. Povod svemu je bio vrlo grubi start Đalovića na Ibriksu. Iskrilo je na sve strane, a rezultat svega su žuti kartoni Đalovicu, Fernandezu i jednom osječkom igraču.

Do kraja dvoboja bliži pobjedničkom pogotku su bili Osječani. Najbolja prilika je stigla u 65. minuti nakon centaršuta Ibriksa iz kornera. Netko je pucao glavom, vratar Mance je kratko odbio na nogu Domagoju Vidi koji prvo pogada vratnicu, a iz drugog pokušaja prebacuje vrata. Zaprijetili su još i Barišic i Ibriks, ali je rezultat ostao nepromijenjen.