Vedran Attias • nedjelja, 18.10.2009.

Odigrane su prve utakmice sedmog kola Primere u kojima su igrali svi mogući kandidati za naslov: Real je upisao domaću pobjedu protiv Valladolida, Sevilla je poražena u La Coruni, a Valencia je na Mestalli zaustavila Barcelonin niz pobjeda...

Kada netko kaže Real Madrid – većini ljudi na pamet bi pali Zidane, Ronaldo, Cristiano Ronaldo, Figo, Kaka i mnoge druge zvijezde koje igraju ili su igrale u Kraljevskom klubu, no jedan igrač cijelo je vrijeme tu i obara rekorde: Raul Gonzalez. Najbolji strijelac u povijesti Reala prije utakmice s Valladolidom je dobio nagradu od Florentina Pereza jer je svojim 710. nastupom kod Seville prošloga kola postao igrač s najviše nastupa u bogatoj povijesti kluba iz Madrida.

Raul kao Raul, slavlje je okrunio – golovima; naravno. Manje od 20 minuta je trebalo Raulu da zabije dva pogotka i smiri publiku na Bernabeu, no u 29. Aleman prekrasnim slobodnim udarac sa 22-23 metra smanjuje na 2:1. Imali su gosti prilike doći do izjednačenja, no Arzo nije bio precizan iz obećavajuće situacije.

Kada se već mislilo kako će 2:1 biti rezultat prvih 45 minuta, Marcelo je povukao loptu i odapeo "krivom", desnom nogom s više od 20 metara, a lopta se zabila pod prečku za veliko slavlje i puno ugodnijih 3:1 za domaće navijače. Očekivalo se kako će Real lakše igrati nakon što su vratili vodstvo od dva gola prednosti, no gosti su na početku nastavka lijepom akcijom koju je završio Marquitos ponovno vratili nelagodu među igrače Reala.

Real je došao na bod od Barcelone

Ponovno su gosti nekoliko puta prijetili izjednačenjem, no Casillas je sve obranio, a kada je Xabi Alonso u 79. minuti sjajno proigrao Higuaina, a ovaj rutinski prebacio istrčalog Sanza - bilo je jasno kako je utakmica riješena.

Barcelonin niz od šest pobjeda zaustavljen je na Mestalli. Valencia, ali i Barcelona bit će zadovoljni ovim bodom jer su gosti ostali neporaženi na prvom velikom ovosezonskom ispitu, a Valencia se ipak može pohvaliti kako je ostavila Barcelonu na nuli.

Barcelona je na Mestallu istrčala zapravo bez pravog napadača. Ozljede Henryja i Ibrahimovića itekako su utjecala na igru Katalonaca jer Pedro, koji je najviše bio u samom vrhu napada, ipak nije taj igrač koji može nadomjestiti sjajne napadače Barcelone; barem ne na toj poziciji.

Gosti su očekivano više imali loptu u svojim nogama, no bolje prilike imali su domaćini, a najbolje dvije bile su u razmaku od samo tri minute. Prvo je Pablo zaprijetio u 68. minuti da bi potom Silva tri minute kasnije također dobro pucao, ali Victor Valdes je bio siguran. Barca je malo pucala, a opasan je bio udarac Tourea na samom kraju koji se izmigoljio Cesaru iz ruku i krenuo prema golu, no bivši vratar Reala je stigao loptu.

Zanimljiva je bila njegova reakcija nakon toga kada se dignutom rukom ispričao navijačima za neugodnosti koje je ta njegova intervencija prouzročila. Naravno, do kraja se skandiralo njegovo ime kao i ono Rubena Baraje koji na samom kraju upisao prve ovosezonske minute u dresu Šišmiša.

Pogodak vrijedan tri boda

Deportivo je pak iznenadio Sevillu, a tri boda im je donio Rodriguez fantastičnim udarcem sa 25 metara u 38. minuti.