Zimski sportovi

Alba Volan odbila predaju

Borna Rupnik • nedjelja, 18.10.2009.

Utakmice 15. kola EBEL lige ponudile su izrazito efikasan hokej: dvije uvjerljive pobjede i dva iznimno neizvjesna susreta koji su morali biti riješeni tek u raspucavanju. Posebno mjesto zaslužio je preokret domaćina u Szekesfehervaru...

Najveće iznenađenje kola priredili su Vienna Capitalsi. Ne toliko samom pobjedom u Villachu, već šesticom u mreži domaćina. Bečani su si u prvoj trećini pogocima Nagelera, Grattona i Rottera trasirali put prema pobjedi.

Potvrda njihovog velikog uspjeha stigla je u nastavku utakmice, kada su Werenka, Bouchard i ponovno Rotter, čiji je drugi zgoditak postavio konačnih 6:0 za Capitalse.

Uvjerljivi su bili i Graz 99ersi u Ljubljani. Austrijanci su i na ovom susretu vodili 3:0 nakon prvih 20 minuta - dvostruki je strijelac bio Norris, a svoj je obol dao i Lindgren. Graz je do 45. minute udvostručio svoju prednost preko P. Haranda, Healeya i Grahuta.

Počasni pogodak za Olimpiju postigao je Pratt deset minuta prije kraja susreta. Graz je u kombinaciji s porazom Linza samostalno izbio na prvo mjesto.

Jesenice su na svom putu oporavka ugostile Red Bull iz Salzburga. Tri su puta Austrijanci vodili i tri su puta Slovenci uspjeli poravnati. Kochov pogodak anulirao je Razingar, Latusinih 2:1 izjednačio je Makrov, a Gergenov je gol poništio Dück u 58. minuti.

U produžecima nije bilo pogodaka te se pristupilo raspucavanju, a dva je boda Red Bullu osigurao Duncan.

Najviše su golova vidjeli gledatelji u Mađarskoj. Već je u četvrtoj minuti na semaforu pisalo 1:1, zahvaljujući Sheareru i Mihalyju. Tada se su igrači Linza raširili svoja krila i postigli četiri pogotka zaredom: Grabher Meier, Leahy, Purdy i Szücs odveli su Austrijance na naizgled nedostižnih 5:1.

Međutim, Alba Volan posljednju trećinu dobiva s nevjerojatnih 4:0 i osigurava produžetak. Junacima su postali Vas, Tokaji, Nagy i tko drugi nego Palkovics.

Dodatnih pet minuta nije donijelo prevagu, ali precizan kazneni udarac Mihalyja jest te se mađarski predstavnik uspeo sve do šestog mjesta na tablici, preskočivši KAC.