Zimski sportovi

Derbi pripao Villachu

Martina Oštrić • petak, 23.10.2009.

16. kolo hokejske EBEL lige otvorili su trenutno vodeća momčad Liwest Black Wingsa iz Linza i Villach. Gosti su odnijeli pobjedu nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca, a utakmica je završila rezultatom 2:3...

Derbi 16. kola lige donio je sraz trenutno drugoplasirane momčadi iz Linza te njihovih prvih pratitelja iz Villacha. Iako se u prve dvije trećine utakmice činilo kako će sve ići na mlin domaćina, to se ipak nije dogodilo.

Do vodstva Linz je došao u 13 minuti. Na asistenciju Szuecsa i Bronille, Matthias Iberer šalje pločicu iza Prohaskinih leđa. Premda je to bio jedini pogodak u prvom dijelu, do nove pločice u gostujućoj mreži nije se dugo čekalo. Samo desetak minuta kasnije, asistent kod prvog pogotka Rich Bronilla podiže vodstvo svoje momčadi na 2:0. Bodove za asistenciju upisali su još i Brad Purdie te Michael Mayr.

Gosti iz Villacha puno su bolje ušli u posljednju trećinu, a to se vidjelo nakon samo 48 sekundi igre. Christian Ban uz asistenciju Jonathana Ferlanda smanjuje rezultat na 2:1. Posljednju dionicu obilježilo je čak 16 minuta isključenja s obje strane, no, zanimljivo, niti jedna momčad nije iskoristila pruženu priliku kako bi se domogla novog pogotka. U 58. minuti, kad su se snage na ledu izjednačile, isti Villachov dvojac poravnava rezultat te odvodi utakmicu u produžetke.

U pet minuta igre 'četiri na četiri' niti jedna momčad nije uspjela doći do pogotka, te je utakmica riješena lutrijom kaznenih udaraca. Lutrija se na večerašnjoj utakmici zvala Mikael Wahlberg, čiji je pogodak gostima donio dva dragocjena boda.