1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 23.10.2009, 17:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 1.000

Mario Lešković • petak, 23.10.2009.

Slaven Belupo i Inter iz Zaprešića odigrali su prvu utakmicu 12. kola. Utakmica je odigrana u neobičajeno ranom terminu, a bolji su bili "farmaceuti" i rezultatski lagano ispratili goste iz Koprivnice.

Tomislav Jonjić
58'
11
Tomislav Bosec
61'
19
Luka Kujundžija
67'
Borimir Perković

Što se tiče sastava, tu nije bilo previše odstupanja od najavljenih. Jedino je trener Intera Perković umjesto Barišića na stopersku poziciju vratio Budimira koji je pauzirao kolo prije zbog kartona.

Ali niti Budimirova nazočnost nije pomogla zaprešićkom sastavu koji je doživio još jedan težak poraz. Sve je krenulo jako rano, već u šestoj minuti Csizmadia je u gol-priliku izbacio Delića koji iskosa s lijeve strane gađa suprotni kut vratara Čovića.

Još se veselje nije niti stišalo, a Slaven je povećao prednost. Udarac iz kuta izveo je Šafarić, a sam na nekoliko metara od gola našao se Maras i lagano glavom zakucao loptu u mrežu.

Do prve prigode Inter dolazi tek u 26. minuti kada nakon jednog naoko bezazlenog prekršaja 25 metara od gola, loptu uzima Grgurović i oštro puca izravno u vrata. Na nesreću Slavenovih navijača i vratara Rodića udarac Grgurovića bio je neobranjiv čime je Inter smanjio rezultat.

Do poluvremena valja još izdvojiti priliku Poredskog, ali ovaj put Čović je sačuvao svoja vrata.

U nastavku Slaven pojačava terensku inicijativu i lakoćom dolazi u prilike za pogodak. Pokušavali su Delić, Kokalović i Rogulj, ali rezultat se nije mijenjao sve do 62. minute kada Posavec pogađa iz slobodnog udarca. Dojma smo da dio krivice pada i na Interovog vratara Čovića koji nije dobro postavio živi zid te time produbio krizu Interovih vratara koji su pokušali zamijeniti, očito nezamjenjivog, Delača.

Nakon dva mjeseca, u trenutku kada je susret izgubio rezultatski značaj, priliku je dobio i Bojan Vručina koji je u kratkom roku "potopio" Interove nogometaše s dva pogotka. Prvi pogodak postigao je u 86. minuti kada se sjurio u kazneni prostor i lijevom nogom pucao u vrata. Ponovo je loše reagirao Čović koji je morao obraniti ovaj udarac koji je bio daleko od neobranjivog.

Za peti pogodak nije kriv, a strijelac je bio ponovo Vručina iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Dodo srušivši Posavca unutar kaznenog prostora. U posljednoj minuti Batarelo je iskoristio opuštenost Slavenove obrane i pogodio kroz noge vratara Rodića za sitnu utjehu.

Slaven je ovom pobjedom potvrdio onu protiv Istre 1961., a čime će najzadovoljniji biti Slavenov trener Dalić koji je priželjkivao ovakav rasplet uoči susreta. Interov trener Perković nema čime biti zadovoljan, dodatni uteg mu je igra obrane jer Inter prima previše pogodaka, a to nije problem od jučer. Ukoliko se to ne riješi Inter čeka borba za ostanak.