1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 24.10.2009, 15:30 h, Pula, stadion Veruda, gledatelja: 1500
Suci: Mario Zebec (Cestica), Josip Havaić (Koprivnica) i Tomislav Hudika (Varaždin)

Istri 1961 ne pomaže ni Veruda

Ivana Jurica, Matej Milanović • subota, 24.10.2009.

Istra 1961 odigrala je drugi susret pred vlastitom publikom, no dok je u prvoj utakmici remizirala s Cibalijom, u svom drugom ovogodišnjem nastupu u Puli izgubila je od Šibenika s 2:1. Šibenčani su pak uspjeli izvući tri boda iz ipak teškog gostovanja i to usprkos tome što su prvi pogodak zabili domaći...

Ševko Okić
84'
Ivan Božić.
70'
23
Krešimir Makarin
80'
17
Antonio Jakoliš
90'
Branko Karačić

Šibenik je u Pulu došao kao favorit i po potvrdu trećeg mjesta, dok su Puljani bez obzira na teškog protivnika htjeli iskoristiti domaći teren kako bi došli do dvoznamenkastog broja bodova, a možda i do treće pobjede u sezoni.

Zeleno-žuti su bolje odigrali početne minute, a nakon toga se uspostavila izjednačena igra u kojoj je bilo prilika sa obje strane. Domaći su u prvih 35 minuta pokazali dosta nepreciznosti, pogodivši jedno mi okvir vratiju, dok je njihov vratar Lisjak sprječavao da Šibenik povede.

Publika u Puli je pogodak napokon vidjela u 37. minuti kada je Marković izveo slobodni udarac i nabacio za Rocea koji je glavom pogodio vratnicu, a od nje se lopta odbila u mrežu.

Međutim, domaći su se kratko veselili. Svega tri minute kasnije Alispahić je pucao za goste. Lisjak, koji je do tog trenutka držao pozitivni rezultat za Istru nije dobro reagirao i Zec je lagano pretvorio odbijenu loptu u pogodak za 1:1.

Puljani su kraj prvog poluvremena i početak drugog proveli napadajući i pokušavajući doći do novog vodstva, no iako su imali neke prilike nisu ih uspjeli realizirati. Nakon što su izdržali taj pritisak, igrači Šibenika su zaigrali agresivnije i sami počeli stvarati prilike što je urodilo golom u 78. minuti. Većina prilika na utakmici stvorena je iz prekida, pa je tako i treći pogodak na dvoboju pao nakon udarca iz kuta.

Na Alispahićevo ubacivanje najbolje je reagirao Igor Budiša koji je gostima osigurao sedmu pobjedu sezone. Istra je do kraja utakmice imala jednu dobru priliku, ali je Šehića zaustavio gostujući vratar Blažević.

Puljanima su u utakmici presudile dvije stvari koje ih prate kroz cijelu sezonu. Loša realizacija pred protivničkim golom i nekonzistentne igre. Puljani naime uspjevaju odigrati dobro tek dijelove utakmica i jasno je da će jako teško izboriti opstanak ako ne igraju dobro kroz cijeli susret. Osim toga, istarski sastav i uspijeva stvoriti prilike, ali ih nikako ne uspijeva realizirati što im je već odnijelo nekoliko bodova i moglo bi se pokazati kobno po njih ukoliko to brzo ne riješe.

Šibenčani pak mogu slaviti bitnu pobjedu. Istina je da su u Pulu došli kao favoriti, ali je Istra 1961 stvorila dobre prilike i htjela je pred domaćom publikom koja joj uvijek pruža veliku potporu doći do treće sezonske pobjede. Šibenik u konačnici nije odigrao najbočju utakmicu, ali je odradio posao i može se već mislima okrenuti prema iduće dvije utakmice u kojima ih očekuje teško domaćinstvo sa Karlovcem i još teže gostovanje kod Dinama.