1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 24.10.2009, 17:00 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 100
Suci: Damir Batinić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Tomislav Šetka (Đakovo)

Mumlekov 100. gol nedovoljan

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 24.10.2009.

Zanimljivu utakmicu pred gotovo praznim tribinama Kranjčevićeve odigrali su Croatia i Varteks, a gosti su unatoč vodstvu od dva pogotka propustili upisati sva tri boda, no zato će se utakmica pamtiti po jubilarnom stotom pogotku legendarnog Miljenka Mumleka...

Mario Čižmek
61'
30
Marko Guja
79'

Dražen Besek

Teško je bilo po vrlo loših 45 minuta u Kranjčevićevoj zaključiti kako nas čeka itekako zanimljiv i događajima bogat nastavak utakmice. Utakmicu su bolje otvorili domaćini i zaprijetili preko Pokrajčića na samom otvaranju, no osim blage terenske inicijative, pravih prilika i nisu imali.

Dapače, najbolje prilike u prvom dijelu imali su gosti i to prvo Smrekar čiji dobar udarac u 15. minuti još bolje brani Šarić te četiri minute kasnije kada je Mujanović prošao nekoliko igrača domaćina, no potom mu je zasmetao Smrekar pa je propala obećavajuća prilika.

Bilo je to sve što smo vidjeli od "nogometa" u prvih 45 minuta, no zato smo u nastavku vidjeli vrlo zanimljivu utakmicu. Počelo je karakteristično za Sesvete - pogreškom i golom. Šušak je nepotrebno izgubio loptu od danas sjajnog Mumleka koji je milimetarski točno poslužio Mujanovića, a ovaj šalje loptu u mrežu za 0:1.

Samo pet minuta kasnije, u 60. minuti, nova pogreška domaće obrane, ovoga puta pogriješio je kapetan Mus, Smrekar prolazi po strani i daje povratnu Mumleku koji rutinski zabija svoj 100. pogodak u HNL-u; hvalevrijedan jubilej Varteksova kapetana.

Iako se tada činilo kako će to biti još jedan karakterističan poraz Sesveta, Jagačić u 65. minuti potpuno nepotrebno i jako glupo dobiva drugi žuti karton na polovici Sesveta i tako već dobivenu utakmicu stavlja pod znak upitnika, a kada se samo četiri minute kasnije u gužvi najbolje snašao Pokrajčić i smanjio na 1:2 - bilo je jasno kako nas čeka zanimljiva završnica. Gosti su fizički pali padom Mumleka pa su se s igračem manje povukli u svoj kazneni prostor i čekali priliku iz kontre.

Sesvete su imale inicijativu, no Varteks je u 85. minuti imao čistog zicera osigurati pobjedu, ali udarac Hojskog nakon još jednog proigravanja Mumleka odlično brani Šarić i tako ostavlja svoju momčad u igri za bodove. Kada su gosti promašili meč loptu - Sesvete su izjednačile. Bila je to još jedna gužva pred golom Krkleca koji nije dobro reagirao, ali zato Agić je i lijepim volejem zatresao je mrežu za konačnih 2:2 i zasluženi bod Sesveta.