1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 24.10.2009, 20:30 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 1000
Suci: Marić (Daruvar), Faletar (Bjelovar), Dević (Koprivnica)

Čeči bolji od Štice

Ivana Strahija, Mateja Gošćiej • subota, 24.10.2009.

Dva nova trenera ukrstila su mačeve u Čakovcu, a kao pobjednik je izašao Srećko Bogdan, koji je uspio ispraviti poneku grešku Čakovčana u tjednu za nama. Momcima Igora Štimca pa nije dostajalo dobrih 30-tak minuta da se odupru boljim domaćinima

Mirko Plantić
56'
11
Adnan Aganović
63'
9
Marijan Vuka
81'
Marin Oršulić
36'
15
Jakša Herceg
45'
8
Davor Piškor
71'
Igor Štimac

Prvi dio susreta u Čakovcu protekao je sasvim u znaku crveno-crnog Međimurja. Rijetko su se Zagrepčani, sve do sudačke nadoknade, susretali s loptom, a kad bi se o i dogodilo, međimurska, uvelike poboljšana i odlučnija obrana, znala je riješiti problem.

No, ni Međimurci nisu imali mnogo prilika, iako su imali loptu u nogama i neupitnu dominaciju. Bilo ih je ipak dovoljno da i prije dođu do pogotka, vrijedi izdvojiti tri kornera koja se nisu pretvorila u nešto više, kao i šanse Golubovića i Melnjaka.

Ono što je propustio Goluboviću je oprošteno u 32. minuti, kad Darmopil iz daljine izaziva vratara Škorića, a ovaj radi grešku i loptu odbija pred sebe. Golubović u trku iskorištava priliku i zabija za 1:0.

Već se ušlo u sudačku nadoknadu kad su se svi pitali kako je uopće Zagreb uspio dobiti Dinamo, da bi momci u bijelom iznenadili sve prisutne. Korner za Zagreb izvodi Jurendić, a na glavu loptu dočekuje Oršulić i silovito je šalje - u stativu.

Najavili su tom akcijom Zagrepčani svoj bolji angažman u drugom poluvremenu. Zagrepčani su krenuli u opsadu domaćeg gola, bilježimo slobodnjak Vugrinca i lijepi pokušaj Jurendića, no rezultat se opet mijenja u korist domaće ekipe.

Gol pada nakon velike pogreške gostujućeg Oršulića, koji je u igru ušao umjesto Pavlovića. On naime povratnu loptu pušta da mu klizne preko noge, agilni Golubović je na pravom mjestu u pravo vrijeme da je uzme, dok istrčali vratar Herceg nema vremena vratiti se na svoje radno mjesto, pa Golubović za 2:0 u 66. minuti pogađa u nebranjenu mrežu.

Nastavljaju se Zagrepčani trsiti, ali od toga vajde nema. U 79. minuti su u blic akciji odlični bili dodavač Aganović i strijelac Plantić, koji su naknadno ušli u igru i opravdali povjerenje koje im je ukazao trener Srećko Bogdan. S 3:0 na semaforu Čakovčani su do kraja, u teoriji, mogli pratiti kako minute istječu.

No, momčad Igora Štimca imala je drukčije zamisli. Zagreb ne odustaje, te Piškor uspijeva u 84. minuti isprovocirati obranu Međimurja i na grešku natjerati Georgijevskog, koji loptu šalje u vlastitu mrežu. Uspjeh Piškora, koji je ne tako davno i sam nosio dres Međimurja.

Do kraja napasan Zagreb svako je malo prijetio međimurskom golu, no da se ne bi previše ponadali pobrinuo se Kovač, koji rezultat mijenja eurogolom s nekih 25 metara.

Nevjerojatno, ali u posljednjim minutama susreta opet se mijenjao rezultat, a ovog puta pravi gol za Zagreb, svoj 101., postigao je Vugrinec za konačnih 4:2.