1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 24.10.2009, 20:45 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 5.000
Suci: Igor Pristovnik, Krmar, Vukušić (svi Zagreb)
Karlovac 1919
Haris Redžepi 71'
1:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Pobjednički karlovački bunker

Bernard Jurišić • subota, 24.10.2009.

Nogometaši Hajduka svojim su navijačima priredili još jednu gorku pilulu. U svom prvom prvoligaškom okršaju s Karlovcem, Hajduk je poražen i ponižen, a grad na četiri rijeke slavi možda i najveću pobjedu u svojoj povijesti...

Matija Štefančić
36'

Haris Redžepi
63'

Mahir Iftić
80'
Florin Cernat
68'
Edoardo Reja

Prvi prvoligaški okršaj između Karlovca i Hajduka odigran je u lijepoj atmosferi i navijačkom dekoru kojeg je kreiralo oko 5.000 navijača obje momčadi. Splićani su došli po sva tri boda, a u vrhu napada trener Reja Ahmadu Sharbiniju pretpostavio je Brazilca Paraibu.

Težak, kišom natopljen teren bio je protivnik momčadi koja je u ovoj utakmici imala imperativ, a to je bez ikakve dvojbe bio Hajduk. Teško su kombinirali gostujući igrači po travnjaku koji je iz minute u minutu sve više sličio na kaljužu, pa su prvih 45 minuta i jedni i drugi potrošili privikavajući se na uvjete.

Prvi od dva detalja koji su "zagrijali" gostujuću klupu bio je pad kapetana Andrića u dvoboju s Pilipovićem u domaćem kaznenom prostoru u 16. minuti, kojeg sudac Pristovnik nije proglasio najstrožom kaznom. U 26. minuti Ibričić je kreirao jedinu veliku prigodu Hajduka u prvom dijelu izbacivši Anasa Sharbinija oči u oči sa Sunarom, no domaći vratar vrlo je dobro zatvorio kut i obranio najbolju prigodu gostiju.

Karlovac je do poluvremena uspješno zatvorio sve prilaze svojim vratima, a Štefančić, koji je ušao umjesto ozlijeđenog Vukmana u 40. minuti uputio je prvi opasniji udarac prema Subašiću.

Pauza između dva poluvremena trajala je dvostruko više od planiranog. Na stadionu je nestalo struje, ugasili su se reflektori, pa je početak drugog poluvremena kasnio gotovo 20 minuta.

Domaći trener Pamić dodatno je učvstio blok svoje momčadi, a preplaćene Hajdukove zvijezdice teško su se nosile i s neidealnim terenom i protivnikom koji se zgusnuo i ostavljao im jako malo slobodnog prostora. Ništa se zanimljivoga nije događalo pred vratarima sve do 71. minute, kad je domaći dio karlovačkog stadiona eksplodirao u slavlju.

Jedna duboka lopta Bunoze kroz sredinu išla je prema Jerneiću, koji je bio u zaleđu. No nije Haris Redžepi, koji je utrčao iza leđa neopreznih Hajdukovih stopera, sjurio se po lijevom krilu sve do dva metra od Subašića i onda mu kroz noge "provaljao" loptu za domaće vodstvo. U samo 17 minuta provedenih na terenu (ušao je u 63., izašao u 80. minuti), Redžepi je postao junak svoje momčadi i grada.

Hajdukov trener ubacio je i trećeg napadača u igru, kršeći tako svoje pravilo o "jednom i samo jednom napadaču", no ništa mu nije pomoglo jer do kraja Hajduk praktično nije niti stvorio neku veću opasnost pred Sunarom. Izlaskom Ibričića Hajdukova se igra potpuno srušila, djelovala bezopasno, pa i smiješno ako u jednadžbu uzmete i veličinu plaća Hajdukovih igrača.

Karlovac je praktično iz jednog udarca na gol pobijedio Hajduk, što dovoljno puno govori o domaćinu, ali još više o Hajduku. Ove sezone Hajdukovu momčad šamara tko god stigne. A dolazi Dinamo na (polu)prazan Poljud...