Gijon uzeo bod Realu

Vedran Attias • subota, 24.10.2009.

U prvim utakmicama osmog kola španjolske lige vidjeli smo zanimljive utakmice u kojima su sudjelovali madridski klubovi. Atletico Madridu kod kuće za pobjedu protiv Mallorce nisu bila dovoljna dva penala i dva igrača više dok je Sporting Gijon našeg Mate Bilića zaustavio Real Madrid...

Atletico Madrid nastavio je s vrlo lošim igrama protiv Mallorce na svojem stadionu. Nakon što je momčad od Abela Resina zbog užasnog starta preuzeo Sanchez Flores navijači su se nadali kako će momčad pozitivno reagirati, no nakon dva penala i dva igrača više - 45.000 gledatelja napustilo je stadion razočarano. Kada je Josemi dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru već u 26. minuti ponadali su se navijači Atletica kako bi ova večer mogla završiti veselo, no Forlan je promašio s bijele točke.

U 51. minuti - repriza; ovoga puta Ramis igra rukom, ide u svlačionicu, no Forlan je precizan i Atletico vodi. Domaći su tada stisnuli goste s Mallorce, ali nikako nisu uspjeli zabiti drugi gol koji bi im značio pobjedu, a kada je Webo u samoj završnici pogodio prečku - domaći su navijači bili uvjereni kako su tri boda sigurna. Nažalost po njih, nije završilo tako; igrala se sudačka nadoknada kada je Valero zapravo centrirao, a 18-godišnji David de Gea odbio loptu u vlastitu mrežu za šok na Vicente Calderonu.

Niti drugi madridski klub nije uspio večeras upisati pobjedu. Real Madrid doputovao je u Gijon bez Ronalda, Benzeme i Higuaina što se na koncu pokazalo prevelikim hendikepom za momčad Manuela Pellegrinija. Novim neuspjehom, Real je tako nakon ozljede Cristiano Ronalda u četiri utakmice upisao po jednu pobjedu i remi te poraze od Seville i Milana.

Domaći su prvi zaprijetili preko Cuevasa, ali Casillas je bio siguran kao i Colinas s druge strane na pokušaje Kake. Igralo se dosta čvrsto i uglavnom na sredini terena, a posljednju priliku u prvih 45 minuta imali su domaćini, no Cuevasa je još jednom zaustavio Casillas. Na početku nastavka, u 52. minuti, vidjeli smo najbolju priliku na utakmici.

Bila je to lijepa akcija Ramosa i Kake na koncu koje je dobro pucao Granero, no Colinas je sjajno reagirao i sačuvao svoju mrežu. Posljednjih desetak minuta utakmice igrao je Van der Vaart koji je svojim opasnim ubačajima prijetio domaćinima, ali uspjela je momčad Mate Bilića, koji je odradio posljednjih pola sata, sačuvati mrežu i osvojiti bod.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Sevilla je propustila pred svojim navijačima svladati Espanyol i tako se približiti Realu i Barceloni na samo dva boda zaostatka. Susret je završen bez pogodaka, 0:0.