Vedran Attias • nedjelja, 25.10.2009.

U utakmicama osmog kola koje su se igrale u nedjelju, Barcelona se ispričala navijačima za poraz od Rubina u Ligi prvaka i sa šest golova kući poslala Zaragozu, puno bolje nije prošao Deportivo kod Valladolida, Valencia je bila uvjerljiva kod Almerije, a Villarreal je upisao prvu pobjedu...

Athletic Bilbao je došao u predgrađe Madrida kod Getafea s optimizmom, no Gurpegulov crveni karton nakon 40 minuta nogometa dao im je do znanja kako će se kući vratiti praznih ruku. Soldado u 60. i Parejo u 71. minuti s bijele točke donijeli su Getafeu pobjedu, a gosti su utakmicu završili s osam igrača jer je i Ustaritz prije isteka 90 minuta napustio teren.

Osasuna je u Santanderu zahvaljujući pogotku Pandianija vodila do samog kraja, no nisu izdržali i domaćinima je bod spasio Rodriguez dok ništa nije moglo spasiti Almeriju. Valenciji se vratio David Villa i Šišmiši su se odmah vratili pobjedama. Najbolji igrač Valencije zabio je za 0:1, a posao su dovršili Pablo i Mata.

Villarreal je konačno uspio nekoga dobiti; Žuta podmornica morala je čekati do osmog kola kako bi nekoga konačno "potopila". Nilmar je zabio za vodstvo, a kada je Luque u 45. minuti izjednačio na El Madrigal se uvukla nervoza, no samo par minuta kasnije španjolski reprezentativac Capdevilla zabija za konačnih 2:1.

Valladolid je s uvjerljivih 4:0 kući poslao goste iz La Corune. Aleman se pobrinuo za prva dva pogotka, a po jedan su kasnije dodali Costa i Bosanac s nizozemskog putovnicom Haris Medunjanin. Tenerifeu je pak bio dovoljan jedan pogodak za sva tri boda u domaćoj utakmici protiv Xereza; gol vrijedan tri boda djelo je Alfara.

Barcelona se na najbolji mogući način odužila navijačima za neočekivani poraz od Rubina u Ligi prvaka. Sjajnu večer otvorio je Keita glavom već u 24. minuti na dodavanje Messija, a samo pet minuta kasnije Ibrahimović silovitim udarcem iz slobodnjaka zabija za 2:0.

Ibro je 41. minuti upisao i asistenciju, a Keiti nije bilo teško staviti nogu i poslati loptu u mrežu za 3:0 na odmoru. Barcelona je nastavila "gaziti" protivnike, a novi pogodak došao je već u 56. minuti - strijelac Ibrahimović, asistent Keita. Barca je čak 79 posto vremena loptu imala u svojim nogama, no gosti su uspjeli zabiti počasni gol preko Lopeza.

Taj pogodak nije poremetio planove Barcelone koja je nastavila igrati svoju igru što znači da smo vidjeli još pogodaka. U 80. minuti Iniesta je prošao nekoliko igrača i poslužio Messija koji rutinski prebacuje istrčalog Carizza za 5:1 da bi konačnih 6:1 svojim trećim golom večeras postavio Keita nakon kornera Inieste.