Zimski sportovi

Red Bull dobio Mađare

Martina Oštrić • petak, 30.10.2009.

Dobra vijest za Medveščak stigla je iz Mađarske. U prvoj utakmici 19. kola EBEL lige Alba iz Fehervara na domaćem je terenu poražena od Red Bulla iz Salzburga. Nakon 60 minuta igre rezultat na semaforu pokazao je pobjedu gostiju. Austrijanci su kući otišli sa šest postignutih pogodaka, dok su iz svoje mreže pločicu vadili samo dva puta...

Šestoplasirani Red Bull iz Salzburga i sedma Alba iz Fehervara odmjerile su snage u 19 kolu EBEL lige. Već na samom početku susreta vidjelo se kako će gosti dirigirati susretom, a napade su kapitalizirali u sedmoj minuti. Thomas Koch proigrao je za Ryana Duncana koji dovodi svoju momčad u vodstvo. 0:1 rezultat je s kojim se otišlo na prvi predah.

Za razliku od prve, druga je trećina obilovala golovima. Već početkom 22. minute Kelsey Wilson povećava rezultat, a pet minuta kasnije Red Bull ima prednost od tri pogotka. "Krivac" za to je Patrick Maier. Imre Peterdi u 28. je minuti zaradio isključenje, što gostujuća momčad koristi za novi pogodak. Strijelac za nedostižnih 0:4 je Michael Siklenka.

Četiri pogotka u mreži malo su otrijeznila igrače Albe koji, u 30. minuti dolaze do prvog pogotka. Istvan Sofron na asistenciju Gerga Nagyja smanjuje na 1:4. Do kraja drugih 20 minuta pao je još jedan gol u Satosaarijevu mrežu. Wilson je svojim drugim pogotkom anulirao gol domaćina, a to je ujedno i rezultat s kojim se otišlo na posljednji predak.

Posljednja trećina donijela je svakoj momčadi po jedan miroljubivi gol. Artyom Vaszjunyin u 47. je minuti postigao drugi pogodak za domaćine, dok je konačni rezultat 2:6 postavio Dominique Heinrich u 50. minuti.

Preostale četiri utakmice 19. kola, uključujući i onu Medveščaka i KAC-a igraju se u petak.