1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 30.10.2009, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 300
Suci: Šimčić (Koprivnica), Havaić (Koprivnica), Kučina (Sveti Ivan Žabno)
Inter-Zaprešić
Toni Golem 83'
1:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Zlatni pogodak Golema

Mario Lešković • petak, 30.10.2009.

Nekima je bilo sretno, a nekima nesretno 13. kolo. Utakmica odigrana u skladu s vanjskim vremenskim uvjetima, a to znači dosadno, kilavo, negledljivo. Ipak, u takvom susretu bolje su se snašli desetkovani domaćini i s pogotkom postignutim sedam minuta prije kraja došli do vrijedna tri boda...

Tomislav Ceraj
55'
7
Mladen Stipković
55'
11
Tomislav Bosec
75'

Ševko Okić
86'
Elvis Scoria

Inter je pobijedio u negledljivoj utakmici koju ćemo pamtiti samo po rezultatu. Bio je to susret momčadi kojima je nasušno bila potrebna pobjeda, a zadovoljniji može biti Inter jer su na svoj konto upisali nove bodove. Istrinom treneru Scoriji ostaju samo glavobolje i upitno je da li još uvijek ima motiva voditi ovu momčad. Sudeći po gostujućim navijačima, bilo bi mu najbolje da podnese ostavku.

Prvu prigodu za vodstvo imao je Inter već u prvoj minuti kada je igrač Istre Barišić igrao rukom u svom kaznenom prostoru nakon duela s Dodom. Sudac utakmice Šimčić nije dvojio ni trenutka i pokazao na kazneni udarac. Nažalost po navijače "žutih", Jonjić nije bio precizan te je promašio cijela vrata pucavši iznad gola.

Ta situacija kao da je malo poljuljala Interove nogometaše koji i inače teško dolaze u vodstvo, a tada je nesumnjivo lakše igrati. Gosti su se orijentirali na kontranapade, a domaći unatoč terenskoj inicijativi ne uspijevaju u prvih pola sata doći do neke situacije za pogodak. Sve se svelo na udarce iz kuta, a tada je bila koncentrirana gostujuća obrana.

U 30. minuti novu priliku az domaće Ima Jonjić, ali njegov udarac glavom vratar Istre Lovrić izbacuje izvan granica igrališta. Nakon toga Istra polako preuzima inicijativu i dolazi ne neke prigode koje su mirisale na pogodak. U 39. minuti lopta se sretno odbija do Roce koji šalje u stopostotnu priliku Šehića koji nije bio dovoljno priseban te je promašio cijela vrata.

U 44. minuti u sličnoj situaciji našao se i Traore, ali epilog je isti, te se bez pogodaka otišlo na (ne)zasluženi odmor.

U nastavku igrači kao da su se ohladili što i nije bilo teško s obzirom na nisku temperaturu koja je okovala Zaprešić. Gledatelje je tek u 66. minuti zagrijao Cavrić, ali njegov udarac išao je po sredini vrata i kao takav bio lagan plijen za Lovrića.

Do pobjedničkog pogotka iznimne vrijednosti, Inter dolazi u 84. minuti kada se Golem našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i ugurao loptu u mrežu. Do kraja Inter je imao još prigodu u 87, minuti, ali Dodo iz velike blizine cilja preko gola.

Ovom pobjedom u Zaprešiću se ipak malo lakše diše, a trebat će još poneki bod kako bi pobjegli i odvojili se od samog dna. Istrini navijači ne mogu biti sretni prezentacijom svojih igrača, a što misle o Scorijinom vođenju momčadi pokazali su transparentom na kojem je pisalo "Scoria, odlazi."