Zimski sportovi

Olimpija pregazila Graz

Martina Oštrić • petak, 30.10.2009.

U petak su odigrane i ostale utakmice 19. kola hokejske EBEL lige. Ljubljanska Olimpija pregazila je Graz, Jesenice su nakon komotnog vodstva na kraju ostali bez bodova, dok su u austrijskom dvoboju između VSV-a i Vienna Capitalsa Medveščakovi krvnici iz prošlog kola došli do nova dva boda...

Ljubljanska Olimpija napravila je najveće iznenađenje kola doslovno pregazivši trenutačno vodeću momčad prvenstva Graz 99erse. Cijeli dio posla Slovenci su napravili u prvoj trećini, kada su matirali Fabiana Weinhandla čak pet puta nakon čega gosti iz Graza više nisu imali što tražiti u Ljubljani. Tek su golovima Markusa Peintnera u 30. te Stefana Herzoga u 45. i Rodneya Jarretta u posljednjoj sekundi utakmice uspjeli ublažiti težak poraz od pretposljednje momčadi prvenstva.

Za razliku od Ljubljančana, hokejaši Jesenica nisu bili te sreće. Zapravo, čini se kako im je ona naprosto okrenula leđa ove sezone jer nikako ne mogu spojiti tri dobre trećine i upisati dva boda, što se dogodilo i danas. Premda su, golovima Andreia Makrova u 12., i Žige Jegliča u 26. minuti imali vodstvo od 0:2, u posljednjih se 15 minuta sve preokrenulo.

U 46. minuti Brad Purdie smanjuje na 2:1, da bi samo tri minute kasnije Gregor Baumgartner poravnao rezultat na 2:2. 31 sekundu prije kraja utakmice Franklin Macdonald pogađa Grumet-Morrisovu mrežu, te domaćinima donosi nova dva boda. Jesenicama ostaje da pod hitno nešto mijenjaju jer su na desetom mjestu prikupili samo sedam bodova.

U posljednjoj utakmici Villach je na svom terenu ugostio, a potom i pobijedio Vienna Capitalse. Kao i u Zagrebu, hokejaši Villacha u utakmicu su krenuli ranim pogotkom. Već u šestoj minuti mrežu Capitalsa drma Jonathan Ferland. Druga trećina donosi još dva gola u Cassivijevoj mreži. "Krivci" za Villachovo vodstvo od 3:0 su Kiel Mcleod u 34. minuti s igračem manje, te Michael Raffl u 39. minuti. David Rodman 15 minuta prije kraja utakmice tek je uspio smanjiti rezultat na 3:1.