1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 31.10.2009, 16:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1500
Suci: Krečak (Šibenik), Perica (Šibenik), Kraljević (Zadar)

Ante Jukić • subota, 31.10.2009.

Znali su nogometaši Međimurja u prošlosti često zagorčati život vinkovačkom prvoligašu, no ovog puta pali su bez ispaljenog metka. Iako nije pružila nezaboravnu partiju, Cibalia je slavila s visokih 3:0, pogocima Prgometa, Kresingera i Husića...

Josip Duvnjak
55'
25
Ivan Baraban
59'
17
Vlatko Šimunac
82'

Mirko Plantić
57'
24
Dejan Slunjski
57'
9
Marijan Vuka
66'
Srećko Bogdan

Dosta smo uoči prvog sučeva zvižduka očekivali od ovog dvoboja, s obzirom da su nam Cibalia i Međimurje u prošlosti znali podariti puno uzbuđenja, ali prvo poluvrijeme ipak nije proteklo u skladu s našim željama. Bila je to igra bez previše tempa, s puno netočnih dodavanja (pogotovo igrača Cibalije), a premalo akcija koje bi zagrijale promrzle gledatelje na stadionu uz Bosut. Posebno je iznenadio početak domaćih igrača, od kojih se očekivalo da će na krilima remija u Maksimiru krenuti silovito od prve minute i pokazati tko je gazda na stadionu uz Bosut.

Ipak, čak i u takvom, pomalo beskrvnom izdanju, nebesko-plavi su došli do dva pogotka, čime su bez previše uloženog truda došli do prednosti koja se na kraju pokazala i odlučujućom. Krešimir Prgomet je u 12. minuti iskoristio neopreznost gostujuće obrane i rutinski svladao Vuljanka u situaciji "1 na 1", a isti igrač sudjelovao je i kod drugog pogotka Cibalije, kojeg smo vidjeli u 33. minuti.

Brzonogi napadač domaćih ovog je puta odlično prošao po desnoj strani, te potom iz teške situacije centrirao na glavu Kresingeru, koji smješta loptu iza leđa Vuljanka. Treba reći da dobar dio zasluga za ovaj pogodak ide na adresu gostujućeg vratara, s obzirom da je njegova reakcija u ovoj situaciji bila u najmanju ruku neodlučna. Tako je Cibalia, praktički iz jedine dvije ozbiljnije prilike došla do kapitalne prednosti nakon 45 minuta igre, u kojima su Međimurci ostavili bolji dojam nego što je to pogled na semafor govorio. Igračima Srećka Bogdana nedostajalo je tek mirnoće u završnici, kojom bi materijalizirali vrlo nesigurno izdanje domaće obrane.

Drugo poluvrijeme započelo je serijom izmjena s obje strane, no odnos snaga na travnjaku nije se promijenio. Ponovno su gosti bili ti koji su više držali loptu u svom posjedu, dok su se nebesko-plavi orijentirali na obranu svog gola i čekanje prilike za konačni knock-out. Jednu takvu dočekali su 67. minuti, kada je Edin Husić lijepim udarcem iz slobodnog udarca definitivno prelomio utakmicu.

Ionako uzdrmane goste iz Čakovca, treći je pogodak Cibalije potpuno dotukao, tako da smo do kraja gledali pravu "kamilicu". Nebesko-plavi su u konačnosti upisali novu domaću pobjedu, iako, treba to još jednom naglasiti, ovih 3:0 ne oslikava realno situaciju na travnjaku.