1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 31.10.2009, 20:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200
Suci: Edi Šunjić (Split), Ivica Modrić (Zagreb), Danijel Munić (Bregana)

Mihaela Bradovski • subota, 31.10.2009.

U derbiju začelja na stadionu u Kranjčevićevoj nogometaši Zagreba ugostili su Croatiju iz Sesveta i zasluženo slavili 4:2. Ovom pobjedom Zagreb se bodovno izjednačio s pretposljednjom Croatijom i nagovijestio kako kreće uzlaznom putanjom i na ljestvici...

Josip Jurendić
38'
25
Marko Grgić
61'
9
Miroslav Pejić
78'
Marko Guja
46'
8
Mario Čižmek
70'

Nenad Gračan

Susret Pjesnika i gostiju iz Sesveta započeo je u slavljeničkom tonu. Davor Vugrinec primio je nagradu za 100. HNL pogodak kojim je zasjeo na treće mjesto ljestvice svih prvenstvenih strijelaca. Nakon uvodnog pljeska, malobrojne i promrzle gledatelje zagrijao je tek period između 23. i 31. minute, te sam kraj prvoga dijela, kada je postignut i prvi pogodak na dvoboju.

U spomenutoj 23. minuti domaći pokušavaju preko Vugrinca koji pada netom prije udarca. Već u idućoj minuti pokušava i Šovšić solo prodorom no radi potez viška. Skendera je u 25. minuti zagrijao udarac Polozhanija iz prekida s 18 metara no nedovoljno za ozbiljniju opasnost. Na drugoj strani ponovno akcija Šovšića i Vugrinca, no i dalje bez promjene na semaforu.

Pjesnici su do kraja prvog poluvremena ipak poveli. Šovšić je prošao po lijevoj strani, ubacio na drugu gdje je loptu dočekao Piškor, a njegov je udarac u mrežu potvrdio Krstanović. Kako je za Zagrebaše završio prvi dio, tako je krenuo i nastavak. Vugrinec u 48. minuti puca iz daljine, obrana gostiju ovaj je potez dočekala nespremna, a ništa bolje nije reagirao niti vratar Šarić pored kojeg lopta, tik uz desnu stativu pronalazi put do cilja.

Posljednjih pola sata igre snažnim udarcem otvara Pokrajčić, no Skender reagira pravovremeno i Sesvećani osvajaju tek udarac iz kuta. No taj je pokušaj bio tek najava smanjenja rezultata, Pjesnike je u 61. minuti nakon loše reakcije Jefthona matirao Guja. Nova prilika za pogodak stigla je "bijelima" u 67. minuti, ali precizan iz dva pokušaja iz same blizine nije bio Piškor.

U 81. minuti Miroslav Pejić postiže treći pogodak svoje momčadi nakon odbijene lopte vratara Croatije na udarac Krstanovića. I kada se već činilo kako je riječ o konačnom rezultatu u sudačkoj nadoknadi u strijelce se najprije upisuje Agić, a potom i Šovšić. Nogometaši Zagreba ovom su pobjedom po prvi puta od starta sezone napustili samo začelje dok gostima ostaje žal što u susretu protiv direktnog protivnika nisu pružili bolje izdanje.