1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 31.10.2009, 20:30 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 800
Suci: Vučemilović, Šimunović, Barišić (svi Osijek)

Tomislav Pacak • subota, 31.10.2009.

Vrlo uzbudljivu utakmicu u 13. su kolu HNL-a vidjeli gledatelji na Kantridi. Susret koji je donio dva preokreta na kraju je otišao na stranu Slaven Belupa kojem je pobjedu od 3:2 donio Franjo Tepurić nekoliko minuta prije kraja utakmice...

Nastja Čeh
65'

Jonathan Germano
67'
Zlatko Dalić

Slaven Belupo nastavio je u Rijeci niz dobrih rezultata, potvrdivši rast forme koji koprivničku momčad polako vraća tamo gdje joj je po kvaliteti i mjesto – pri vrh ljestvice. Rijeka se, pak, nije uspjela oporaviti od neugodnog poraza u Kupu, početna magija Zorana Vulića polako blijedi, makar je ova utakmica mogla završiti i drugačije.

Gosti su se od početka dobro postavili i već u osmoj minuti došli do prednosti zahvaljujući Matiji Poredskom koji je dobro okončao Papin prodor po desnoj strani. Isti je igrač mogao i udvostručiti vodstvo gostiju, no u 39. minuti nije najbolje reagirao u zgodnoj situaciji za pogodak.

Nakon relativno blijedog prvog dijela, u drugom su pala čak četiri pogotka. Rijeka je krenula po izjednačenje, sve je više pritiskala goste koji više nisu mogli tako lagano kontrolirati utakmicu kao u prvih 45 minuta. Budicin je na startu drugog dijela propustio jednu šansu, no nakon sat vremena igre Riječani su stigli do tog izjednačenja. Nakon kornera i puno petljanja obrane Belupa, najbolje je reagirao Alen Pamić, donijevši tako Bijelima egal.

Rijeka je u tim trenucima gospodarila terenom, pa nije nikoga na Kantridi iznenadilo kada su domaći u 72. minuti stigli i do vodstva. Ponovno je za Slaven koban bio korner, ovoga puta Čeh je naciljao glavu Radomira Đalovića koji zabija za 2:1.

Igrači Slaven Belupa, međutim, nisu spustili glavu, štoviše, odmah su uzvratili pogotkom za 2:2. Srebrenko Posavec izveo je slobodna udarac, a golgetersku formu s početka sezone ponovno je pronašao Csaba Csizmadia.

Gosti se nisu zadovoljili bodom, te su u 89. minuti došli do sva tri. Na ubačenu loptu s desne strane najbolje je reagirao Franjo Tepurić donijevši Slaven Belupu četvrtu pobjedu zaredom (ako računamo i pobjedu nad Istrom u Kupu). Dovoljno za osmijeh na licu Zlatka Dalića i njegove momčadi...