Villarreal torpedirao Tenerife

Vedran Attias • nedjelja, 01.11.2009.

Nakon što su Real i Sevilla upisali pobjede, a Barcelona samo bod u subotu, u nedjelju su odigrane ostale utakmice devetog kola u kojima je Villarreal sa stilom slavio protiv Tenerifea dok je Valencia jedina momčad koja je u nedjeljnjim utakmicama uzela sva tri boda u gostima...

Villarreal je katastrofalno krenuo u prvenstvo i nanizao s lošim rezultatima što su mnogi pripisali odlasku Manuela Pellegrinija na klupu Real Madrida, no Žuta podmornica ovo je kolo potopila Tenerife i tako upisala drugu pobjedu zaredom. Llorente je zabio u 16. minuti i tako olakšao domaćinu igru, a navijači na El Madrigalu uživali su u nastavku u kojem su domaćini zabili čak četiri gola.

U samo sedam minuta nastavka, Villarreal je zabio tri puta (Pires, Rossi i još jednom Llorente) dok je konačnih 5:0 postavio Cani na samom kraju utakmice. U ostalim utakmicama gledatelji su vidjeli malo pogodaka, a ništa protiv ne bi imali navijači Espanyola da su ostali na jednom. Luis Garcia zabio je u 51. minuti za vodstvo, no Haris Medunjanin pogotkom u sučevoj nadoknadi donosi Valladolidu vrijedan bod.

Niti bod pak nisu uspjeli odnijeti igrači Racing Santandera s Mallorce. Kamerunac Webo iskoristio je dodavanje Valera i u 18. minuti zabio, kasnije se pokazalo, pogodak vrijedan tri boda. Sve vrijedno spomena dogodilo se u prvom dijelu i u Zaragozi gdje domaćin Almeriju također nije dao niti bod. Naš Marko Babić s klupe za pričuve pljeskao je Lafiti u 30. i Pulidu u 36. minuti koji su zabili za domaćine, a pogodak Ortiza u 39. minuti samo je dao lažnu nadu gostima koji nisu niti zaslužili ništa osim poraza na La Romaredi.

Valencia je uspjela uzeti sva tri boda iz Malage zahvaljujući pogrešci domaćeg vratara Munue. Villa i Mata propustili su nekoliko dobrih prilika da bi u 69. minuti Pablo centrirao, Munua loše reagirao, a Navarro lako pospremio loptu u nebranjenu mrežu za zasluženu pobjedu gostiju.

U posljednjoj utakmici kola, Sporting Gijon, s našim Mate Bilićem od 67. minute, uspio uzeti bod s Riazora. Deportivo je poveo prije odmora zahvaljujući Nouloulu da bi gosti, samo dvije minute nakon ulaska našeg reprezentativca, došli do izjednačenja preko Gimeneza.