1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 07.11.2009, 14:00 h, Stadion Veruda, Pula, gledatelja: 1.500

Matej Milanović • subota, 07.11.2009.

Nogometaši Istre uknjižili su treću pobjedu ove sezone slavivši kod kuće sa zasluženih 2:0 protiv jednog od ugodnijih iznenađenja sezone, momčadi Karlovca. Čini se da je promjena trenera kod Istrana urodila plodom, pod vodstvom Valdija Šumberca pružili su jednu od boljih partija ove sezone...

Eldin Mašić
67'

Ševko Okić
74'

David Dujanić
46'

Ivan Parazajder
70'

Matija Štefančić
75'
Igor Pamić

Istranima su pobjedu donijeli pogoci Asima Šehića s bijele točke u 19. minuti te Traorea nakon kombinacije sa Šehićem u 69. minuti.

Istra 1961 napokon je pred svojom publikom došla do pobjede. Karlovac je u Pulu došao po nova tri boda očekujući da će morati samo odraditi posao, tim više što je protekli tjedan za Puljane bio jako težak. Dosadašnji trener Elvis Scoria maknut je s dužnosti i njegovo je mjesto preuzeo njegov pomoćnik Valdi Šumberac.

Šumberac je, bez obzira na veliki pritisak pod kojim se našao, očigledno pronašao prave riječi kojima motivirati svoje igrače i pravu momčad koju suprotstaviti Karlovcu, budući da je to bio pomalo šareni sastav ako ga se usporedi sa svim dosadašnjima.

Prvih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj igri i s nekoliko prilika sa obje strane. Ključan trenutak dogodio se u 19. minuti kada je Barić srušio Traorea i skrivio najstrožu kaznu. S bijele točke precizan je bio Asim Šehić i doveo Puljane u vodstvo.

Do kraja prvog dijela Karlovac je pokušavao zaprijetiti, ali je to uglavnom uspijevalo Istri iz kontranapada. U nastavku susreta Istra 1961 je bolje krenula, a nakon desetak minuta su napokon počeli stvarati prilike Karlovčani, iako im nije uspijevalo ozbiljnije uposliti Lovrića.

Upravo u tim trenucima, u kojima su gosti držali inicijativu, stigao je drugi gol Istre koji je definitivno riješio utakmicu. Traore je odigrao dupli pas sa Šehićem te je zatim hladnokrvno svladao gostujućeg vratara Sunaru.

Do kraja dvoboja nije bilo većih prilika, iako su pred kraj utakmice domaći skoro poklonili pogodak gostima. Valdi Šumberac je ovom pobjedom malo poboljšao prvenstveno stanje Istre te poprilično podigao moral u momčadi. Osim toga vjerojatno je i zaradio još barem tjedan dana na klupi pulskog klupa te još jednu priliku da dokaže da je on taj koji može spasiti istarski klub od ispadanja. Igor Pamić pak mora dobro analizirati utakmicu i brzo pronaći razloge ovog poraza jer je objektivno Karlovac u Pulu došao kao favorit i očekivala se njihova nova pobjeda. Na kraju su pak doživjeli zasluženi poraz odigravši jednu, sve u svemu, blijedu utakmicu.