1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 07.11.2009, 16:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1000
Suci: Davor Grizelj, Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Dražen Pejić (Vukovar)
Slaven Belupo
Matija Poredski 41'
1:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Farmaceuti teško do punog plijena

Antonija Pavlić • subota, 07.11.2009.

Slaven Belupo u Koprivnici je s minimalnih 1:0 svladao Lokomotivu, premda je rezultat prema prikazanome mogao biti i puno veći. Sijaset stopostotnih prigoda propustili su Farmaceuti tokom gotovo 80 minuta dominacije, no jedinu loptu u Kelavinu mrežu uputio je Matija Poredski...

Slaven Belupo 80 minuta dominirao je protiv mlade momčadi Lokomotive, no u mrežu Ivana Kelave pospremio je samo jednu loptu. Pogodak za pobjedu svojoj momčadi postigao je Matija Poredski, a Slaven se time dodatno učvrstio na povratničkom putu prema vrhu.

Prve "uzdahe" na koprivničkim tribinama izazvao je u 5. minuti Srebrenko Posavec gađajući iz slobodnog udarca s 20-ak metara malo pored desne vratnice; isto mjesto dvije minute kasnije iz okreta nakon slabog čišćenja Lokomotivine obrane "pogodio" je i Matija Poredski.

Dugo nakon toga nismo vidjeli konkretne prigode; Lokomotiva je dva puta pokušala nešto više učiniti iz slobodnog udarca, dok su Farmaceuti zaprijetili preko Poredskog, koji je na pet metara uspio zahvatiti Marasov ubačaj s lijeve strane, no dobrom reakcijom gola ga je lišio Ivan Kelava.

Prelijepu akciju kreirali su Farmaceuti ponovno u 29. minuti. Kao iz nogometnih udžbenika izigrali su obranu Lokomotive Vojnović, Delić i Maras; potonji je na rubu šesnaesterca povratnom loptom idealno uposlio Posavca, no Kelava je na vratima još jednom pokazao zašto je nekada bio i u rosteru Dinama.

Nove stopostotne prigode na polovici Lokomotive vidjeli smo u 34. minuti. Prvo je Poredski praktički sam pred Kelavom primorao mladog vratara na vrhunsku obranu, a Vojnović potom iz odbijene lopte i sjajne situacije po treći puta pogodio milimetar kraj desne vratnice, ono što su prije njega već učinili Posavec i Poredski.

U 41. minuti, zato, konačno je pao i prvi zgoditak. Vojnović je na desnoj strani sjajno izbacio Csizmadiju, koji u šesnaestercu pronalazi Poredskog. Mladi napadač Koprivničana iz blizine je unutarnjom stranom kopačke loptu nekako uspio progurati u prvi Kelavin kut.

Kao i na startu prvog poluvremena, i u nastavku utakmice prvu priliku zapucao je Srebrenko Posavec. U tri poteza ponovno je ispala obrana Lokosa, no Slavenova "desetka" nečuvana je s vrha šesnaesterca pogodila nekoga u bloku. U nastavku toga napada na listu velikih promašaja upisao se i Csaba Csizmadia, s pet metara od vrata glavom gađajući točno u Kelavu. Nevjerojatno je bilo gledati što su sve Koprivničani sposobni promašiti.

U 55. minuti, tako, još je jednom prostor za udarac izborio Posavec, no dobro poznati scenarij - promašaj - ponovio se i ovoga puta. Sve to moglo se Slavenu obiti o glavu u 63. minuti, no Ivan Peko propustio je prvu pravu gostujuću priliku nakon solo prodora i izlaska oči u oči s Pelinom. U njegov udarac ipak je stigao uklizati Rogulj.

Počela je Lokomotiva nakon toga sve više pritiskati; Slaven je trkački pao i prepustio gostima više prostora, no oni, srećom po Dalićevu ekipu, to nisu znali iskoristiti. U 78. minuti sam pred Pelina izašao je Pandža, no čuvar mreže Farmaceuta uspio je otkloniti tu opasnost.

U 87. minuti Lokomotiva je ponešena s nekoliko dvojbenih odluka pokrajnjeg suca na njihov račun napala iz svih oružja, a u 87. minuti mogla i povesti. Bule je s lijeve strane ubacio prizemnu loptu, no Rogulj je sa same gol linije, nakon Pelinovog ispadanja, uspio spasiti svojoj momčadi sva tri boda.