Grenoble bodom prokockao rekord

Maja Giljanović • subota, 07.11.2009.

Grenoble bivšeg dinamovca Josipa Tadića u 13. je kolu Le Championnata osvojio prvi ovogodišnji bod. Mehmet Baždarević je izvukao 0:0 na Louisu II protiv Monaca hrvatskih reprezentativaca aktualnog Jerka Leke i bivšeg Darija Šimića.

13. kolo Le Championnata obojano je gostujućim bojama: odigrano je šest utakmica, a prednost je domaćeg travnjaka iskoristio samo Lorient. Grenoble i Montpellier su osvojili bod, a Saint-Etienne, Nice i Auxerre sva tri.

Nijedan od trojice Hrvata nije sudjelovao u podjeli bodova Monaca i Grenoblea. Dario Šimić i Jerko Leko i dalje su u nemilosti trenera Guy Lacombea, a Josip Tadić i dalje liječi ozljedu gležnja.

6347 navijača na Louisu II je svjedočilo prvom bodu Grenoblea nakon 11 izgubljenih utakmica uzastopce. Gosti su prokockali idealnu prigodu izjednačiti se sa slavnim Manchesterom koji je prije više od 70 godina postavio neslavan rekord od tucet izgubljenih utakmica nikad ponovljen u tzv. Ligama petice.

Osvojenim tek bodom protiv fenjeraša Monaco je skliznuo na četvrto mjesto, a pružala im se mogućnost na 24 se sata izjednačiti na prvom mjestu s Bordeauxom (Žirondinci sutra gostuju kod Lillea).

Auxerre Jeana Fernandeza je protiv Le Mansa upisao i šestu pobjedu uzastopce. Gostima je tri boda poklonio Andrade golom u 51. minuti u mrežu svog Ovona, a Le Mans je za rubriku vjerovali ili ne pogodio ne jednu, ne dvije, ne tri nego četiri (!) stative i promašio jedanaesterac (Helstad četiri minute prije kraja).

Erding u 55. i Sessegnon u 72. pogodili su samo stative Ospine gostujuće Nice i platili skupu cijenu. Remy je ušutkao Park prinčeva i PSG-u oteo tri boda golom u 88. minuti.

Payet je Saint-Etienneu u 71. minuti donio pobjedu u Nancyju, Valenciennes (Sanchez u 52.) je izvukao bod protiv Montpelliera (Montano u 2.), a Boulogne je dobio porciju u Lorientu (dva gola Gameira, dva Vahirue i šlag na tortu u trećoj minuti nadoknade Amalfitana).