1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 07.11.2009, 20:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Željko Novosel (Vrbovec), Željko Grgec (Bistra)

Petar Plevnik • subota, 07.11.2009.

U ljepotici kola, možda i dosadašnjeg dijela prvenstva, nogometaši Osijeka u Gradskom vrtu nastavili su pobjednički niz svladavši Zagreb s 5:3...

Marko Grgić
46'
8
Davor Piškor
64'
16
Besart Abdurahimi
74'
Igor Štimac

Sjajan susret odigrali su OSijek i Zagreb u Gradskom vrtu. Malobrojni gledatelji, njih oko 1500, uistinu nije požalilo što je prohladnu subotnju večer odlučilo provesti u Gradskom vrtu. Osam pogodaka, čak pet u mreži gostiju, teško su domaći navijači mogli poželjeti bolju nogometnu večer.

Susret su bolje otvorili gosti iz Zagreba, koji su zaprijetili već u prvoj minuti preko Krstanovića, a desetak minuta kasnije zaprijetio je i Krstanović partner u napadu Davor Vugrinec.

I onda je krenuo vatromet pogodaka. Do tada prilično rezervirani Osječani poveli su iz prve ozbiljnije situacije pred golom gostiju. Raspoloženi Ibriks ubacio je iz slobodnog udarca, Vida ostao kratak u skoku, no dovoljno da zbuni Skendera, koji odbija ravno na noge svom braniču Oršuliću za 1:0.

Isti akteri, Ibriks i Vida, u glavnim su ulogama bili i kod drugog pogotka Osječana, s tim da je uloga strijelca pripala Pranjiću, koji topovskim udarcem na drugoj vratnici pogađa za 2:0 u 32. minuti.

Pranjić se u tragičara pretvorio samo tri minute kasnije, kada nakon ubačaja Pejića iz slobodnog udarca glavom pogađa vratnicu, a na odbijenoj lopti najbrži je Vugrinec koji iz blizine pogađa za 2:1.

Tek što su krenuli s centra Osječani su ponovno došli do dva pogotka prednosti i to zahvaljujući Kneževiću, čiji udarac s ruba 16-erca pogađa nekog iz obrane gostiju te završava pod gredom nemoćnog Skendera.

Iako se u tim trenucima činilo kako je pitanje pobjednika riješeno, za samo pet minuta Pjesnici su vratili stvari na početak i to zahvaljujući starom liscu Davoru Vugrincu. Iskusni je majstor najprije u 38. minuti iskoristio pogrešku nesigurnog Karduma i iz blizine pogodio za 3:2, da bi tri minute kasnije udarcem u bliži kut donio Zagrebu izjednačenje!

I u nastavak susreta Zagrebaši su ušli nešto bolje, no ponovno su se prvi radovali domaćini. U 58. minuti ponajbolji igrač u redovima domaćina Josip Knežević ušao je u 16-erac Zagreba, odličnom varkom oslobodio se dvojice braniča gostiju, te uhvativši Skendera na krivoj nozi pogodio za 4:3.

Pogodak Kneževića kao da je dotukao Zagreb, koji do kraja susreta nije uspio stvoriti ozbiljniju prigodu za pogodak. S druge strane, trener domaćina Tomislav Steinbrückner u igru je uveo brznogog Ivana Miličevića koji je bio nezadrživ za obranu gostiju.

Iako je prethodno propustio nekoliko izglednih prigoda, mladi napadač Osijeka u 84. minuti sjajnim udarcem za konačnih 5:3 potvrdio zašto je prvi strijelac bijelo-plavih.

Tako su Osječani na najbolji mogući način nastavili sjajnu jesen, dok je Zagreb unatoč primljenih pet pogodaka pokazao kako vrijedi puno više od posljednjeg mjesta na ljestvici.