Zimski sportovi

Olimpija se približila Medveščaku

Martina Oštrić • subota, 14.11.2009.

Bogato golovima 21. kolo EBEL lige bilo je vrlo uspješno za domaćine. Osim Albe Volan, koja je na svom terenu sa 6:2 pobijedila Medveščak, ljubljanska Olimpija odnijela je pobjedu nad VSV-om, Graz je bio bolji od Jesenica, a Klagenfurt od Vienna Capitalsa...

Ljubljanska Olimpija ušla je u pozitivnu seriju, te nakon pobjede od 3:2 nad Salzburgom u prošlom kolu, danas su u Ljubljani došli do nove pobjede. Stradao je Villach, čime se slovenska momčad približila Medveščaku na samo jedan bod. Travis Brigley imao je svoju večer postigavši čak tri od pet golova domaćina, od čega je prvi sjeo u protivničku mrežu već u drugoj minuti susreta. Žiga Pance proigrao je Franka Banhama za 2:0 u 31. minuti, dok je pet minuta potom golman Villacha Bernhard Starkbaum po treći put vadio pločicu iz gola.

Pogotkom u 41. minuti Kevin Mitchell potapa sve lađe momčadi Villacha koji su do jedinog pogotka na utakmici došli preko Ronalda Kaspitza u 47. minuti. Trećim golom u 58. minuti Brigley postavlja konačan rezultat i donosi Olimpiji važna dva boda prijeko potrebna žele li u doigravanje.

Drugoplasirani Graz 99ersi ugostili su posljednje Jesenice, i ispratili ih sa šest golova u mreži. U 11. minuti Martin Schwab dovodi domaćine u vodstvo, koje Daniel Woger povećava sredinom druge trećine. Gosti iz Jesenica uspjeli su se približiti golom Alexandera Ducka u 32. minuti, no to je manje više sve što je slovenska momčad u ovoj utakmici napravila.

Niti minutu potom Markus Peintner ponovno dovodi Graz na dva pogotka viška, a slavlje domaćih navijača nastavilo se i golovima u posljednjem periodu utakmice. Nick Kupier, Greg Day i Stefan Herzog poentirali su još po jednom, i odveli Jesenice malo dublje u ponor posljednjeg mjesta na ljestvici lige.

Utakmicu sa najviše pogodaka, njih čak osam, odigrali su Klagenfurt i Vienna Capitalsi. Premda su prvi period ove utakmice obilježila isključenja, golijada od strane domaće momčadi u drugoj nije izostala. Seriju je započeo Jeffrey Tory u 34. minuti, a potom su slijedili golovi Dietera Kalta u 38., Jeffreya Shantsa u 39., te Michaela Craiga samo dvadesetak sekundi potom.

Sa četiri pogotka u mreži Federica Cassivija trećinu prije kraja utakmice već se znao pobjednik, no gosti iz glavnog grada nisu htjeli otići bez ispaljenog metka. Potvrdio je to i Francois Bouchard već u 42. minuti, no već nakon tri minute Markus Pirmann anulira primljeni pogodak.

Posljednjih desetak minuta domaćini su se malo i opustili, te primili još dva pogotka. U 51. minuti poentirao je Dan Bjornlie, da bi konačan rezultat u posljednjoj sekundi postavio Patrick Lebeau.