1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 21.11.2009, 16:00 h, Stadion Maksimir, gledatelja: 200
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek), Mario Galović (Slavonski Brod)

Borna Rupnik • subota, 21.11.2009.

Inter je u Maksimiru svladao neprepoznatljivo lošu Lokomotivu rezultatom 1:0, ali na odlučujući se pogodak čekalo sve do ulaska u sudačku nadoknadu, kada je precizan bio Brazilac Dodo...

Damir Krznar
38'
21
Mislav Oršić
65'
11
Tomislav Bosec
90'+1'
Borimir Perković

Lokomotiva se nakon tri tjedna pauze vratila u svoj "posuđeni" Maksimir, a s druge strane terena našao se Inter iz Zaprešića. Uloga favorita pripala je ekipi s Kajzerice, koja je zaigrala s povratnicima nakon suspenzije, stoperskim parom Matej Bagarić - Tomislav Puljić te Tomislavom Martincem i Domagojem Antolićem.

No, Borimir Perković je usprkos svojim izostancima odlučio ne graditi neprobojne zidove pred svojim golom i to mu se na kraju isplatilo.

Malo je tko mogao predvidjeti da će vrlo dobra prilika sa samog početka biti i najizglednija Lokomotivina šansa u prvom poluvremenu. S lijeve je strane ubacio Tomislav Martinac, visoko je skočio Nino Bule, ali je lopta prohujala iznad prečke. Gosti su tada postupno počeli uspostavljati ravnotežu.

Četiri udarca iz kuta Lokomotive u prvih 15 minuta nisu predstavljala pravu prijetnju, a odmah potom po prvi je puta zadrhtao Ivan Kelava. Brzi je protunapad okončao Ante Batarelo, ali njegov je udarac uz Kelavinu pomoć završio pored vratnice. Igrači Roya Ferenčine tada kao da su u potpunosti izgubili konce igre i Inter je zagospodario terenom, a posebno su opasni bili preko desne strane.

Najbliže pogotku stigli su u 26. minuti, kada je Tomislav Šarić izveo slobodan udarac, lopta je lagano prolazila kroz kazneni prostor domaće momčadi i naposljetku odsjela na vratnici. Malo kasnije svoj je udarac iskušao i Dodo, ali nije bio precizan. Lokomotiva je sve do odmora ostala bez prave ideje u napadu, a jedini koji je zaslužio pljesak bio je Ivan Peko, koji je u dva navrata u stilu Janice Kostelić prošetao kroz Interove redove. Žuta obrana oba ga je puta srušila.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo znatno bolji nogomet, ali bilo je puno više uzbuđenja. Prvo je Matej Bagarić svojim čišćenjem zamalo prevario vlastitog čuvara mreže, a zatim je potkopao sva Lokomotivina nadanja o pobjedi. Naime, unutar samo pet minuta zaradio je dva žuta kartona - jedan zbog nepotrebnog naguravanja u kaznenom prostoru za vrijeme prekida, a drugi zbog prekršaja na sredini igrališta.

Inter je odmah počeo koristiti igrača više i stvarati dobre akcije. Međutim, nedostajao im je završni potez, a prvu meč-loptu je u 69. minuti imao brazilski napadač u dresu Zaprešićana. Dodo je dočekao jednu povratnu loptu na desetak metara, naciljao i pogodio okvir gola.

Treba istaknuti da je u međuvremenu u igru ušao i Josip Pivarić, nakon tromjesečne stanke zbog ozljede. Interovi su napadi u završnih desetak minuta počeli popuštati pa su do vodstva mogli i Zagrepčani, ali je sreća bila na strani nesigurnog Ivana Čovića, kojemu je lopta proklizala kroz ruke.

I kada su se svi već gotovo pomirili s neodlučenim ishodom, Dodo je izmakao Puljićevoj pažnji, istrčao sam pred Kelavu, zaobišao ga i gurnuo loptu preko crte za veliko slavlje gostiju. Ni tu nije bio kraj - duboko u sučevom vremenu i Kelava se pridružio napadu, no lopta je završila u Čovićevom naručju, a Mislavu Oršiću zacrvenilo se pred očima zbog oštrog starta nekoliko sekundi prije svršetka.

Inter je ovom, trećom uzastopnom pobjedom preskočio Lokomotivu na ljestvici i s 20 bodova barem do večeri zauzima visoko sedmo mjesto.