1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 21.11.2009, 20:30 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1500
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Vukušić (Zagreb), Janošević (Zagreb)

Matej Milanović • subota, 21.11.2009.

Rijeka je nakon promjene trenera došla do pobjede kojom je prekinut niz od četiri utakmice bez slavlja. Gostujuća Istra 1961 odigrala je dobro prvo poluvrijeme, no nade gostiju je potopio Hrvoje Štrok pogotkom pred samim krajem prvog dijela. U nastavku su bolje odigrali domaći koji su pobjedu potvrdili pred kraj golom Križmana za konačnih 2:0.

Ramon Fernandez
58'

Ševko Okić
63'
Valdi Šumberac

Rijeka je protiv Istre 1961 tražila izlazak iz krize i dobar rezultat kojim pozdraviti dolazak Gračana na klupu. S druge strane, Puljani su u Rijeku došli barem po bod, uvjereni da mogu igrati s Rijekom i da ih mogu i iznenaditi.

To se pokazalo istinitim, barem u prvom poluvremenu. Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su zaigrali sigurnije i stvorili nekoliko prilika, a prvi udarac u okvir gola Rijeka je imala tek u 26. minuti igre. Istra 1961 nastavila je igrati nešto bolje od Riječana, no gol su nakon nekoliko neiskorištenih šansi postigli domaći.

U 42. minuti igre Hrvoje Štrok se dobro snašao u gužvi u šesnaestercu i uz pomoć ne previše organizirane obrane gostiju probio gostujućeg golmana Lovrića. Time je, usprkos dobrom poluvremenu Puljana koji su u tih 45 minuta ipak pokazali nešto više, Rijeka otišla na poluvrijeme sa prednošću.

U nastavku utakmice su puno bolje odigrali domaćini, dok je Istra 1961 potpuno pala i nije previše zabrinula domaćeg vratara Mancea. Rijeka je uspješno kontrolirala utakmicu sve do kraja. Na samom kraju utakmice čak su došli i do drugog pogotka zahvaljujući Križmanu, a prethodno su domaćini promašili i jedanaesterac. S bijele točke vratnicu je pogodio Ramon Fernandez.

Rijeci je očigledno promjena trenera pomogla i nakon samo dva boda u četiri utakmice napokon su se vratili pobjedi. Nakon pola odigrane sezone Riječani zauzimaju tek osmu poziciju, no imaju još dovoljno vremena za popravak dojma.

Istra 1961 je pak nakon dobre predstave s Karlovcem u Rijeci odigrala dobro samo jedno poluvrijeme. To je već viđeni scenarij više puta u tijeku ove sezone i Puljani to moraju pod hitno promijeniti ukoliko se žele spasiti. Nakon pola sezone bježe tek dva boda Zagrebu koji zauzima pretposljednju poziciju i jasno da je ih u preostalih 15 kola očekuje grčevita borba za opstanak.