Zimski sportovi

Veličanstveni Medveščak!

Krešimir Ferlak • nedjelja, 22.11.2009.

U 25. kolu EBEL lige Medveščak je odigrao sjajnu utakmicu i pobijedio u Villachu domaću ekipu s 4:3. Iako su gubili, Medvjedi su preokrenuli rezultat i napravili veliko iznenađenje.

Obje momčadi su u prošlom kolu prekinule niz loših rezultata, pa se može reći da u sličnom raspoloženju čekaju utakmicu. Domaćini su, naravno, veliki favoriti, a Medveščaku je bila i otegotna okolnost neigranje Robbya Sandrocka, jednog od ponajboljih braniča i važnog čovjeka u igri sa igračem više.

Utakmica je krenulo prilično mirno, a prvo veće uzbuđenje bilo je isključenje domaćeg igrača Gunthera Lanzingera zbog ometanja, ali Medvjedi nisu iz te situacije ništa bitnije napravili. Međutim, nešto bitnije su napravili domaći hokejaši u 16. minuti susreta. Upravo je malo ranije isključeni Lanzinger pokrenuo akciju, a u pogodak ju je pretvorio Michael Raffl i igrači Villachera su poveli. Pred kraj perioda naša ekipa je dobila još jednu priliku sa igračem više, ali prvi period je završio vodstvom domaćina od 1:0.

Vezane vijesti

U nastavku je Medveščak zaigrao bolje, a jedino što ih je malo sputavalo bila je nespretnost i malo neodgovorna igra Richarda Seeleya, braniča koji je doveden u nedavnoj reprezentativnoj stanci. Seeley je naime, samo u drugom periodu zaradio čak tri isključenja, ali srećom, obrana Medveščaka se uspješno obranila. Kada već domaćini nisu zabili, stigla im je kazna. Medvjedi su iskoristili šansu sa igračem više i pogotkom Conrada Martina u 35. minuti stigli su do izjednačenja.

Do kraja trećine više nije bilo promjene rezultata, tako da se za odluku čekalo zadnjih dvadeset minuta ili čak možda i malo duže. Početak zadnjeg perioda bio je kao iz snova za našeg predstavnika. U četvrtoj minuti nastavku Medvjedi su poveli pogotkom Mikea Ouellettea. Bio je to šok za domaćine, ali brzo su se vratili. Brad Smyth, koji je dodao Ouelletteu za pogodak, zaradio je isključenje, a to Villacher koristi i izjednačuje golom Jonathana Ferlanda.

Međutim, Medveščak je nastavio dalje odlično igrati i novim pogotkom Conrada Martina poveli su sa 3:2, samo minutu nakon izjednačujućeg pogotka. Ponovno je bilo sa igračem više, a već drugu asistenciju upisao je T.J. Guidarelli. Upravo je Guidarelli samo dvije minute kasnije završio jednu akciju Medveščaka novim pogotkom, tako da su Medvjedi deset minuta prije kraja imali velikih 4:2 i bili na pragu iznenađenja.

Hokejaši Villachera su nakon toga, naravno, sve bacili na napad i točno minutu i pol prije kraja susreta smanjili su rezultat, a drugi puta je strijelac bio Raffl. Uslijedile su dvije lude minute, ali Medveščak je izdržao i stigao do velike pobjede. Treba čestitati cijeloj ekipi, ali i napomenuti da je trojac Martin, Ouellette i Guidarelli ipak iznio najveći dio tereta i vodio Medvjede prema fantastičnoj pobjedi. Bravo Medveščak!

• sraka23.11.2009. u 11:01
    Prvi gol nije dao Martin nego Fox. Ispravili su kasnije na webu EBEL-a. Martin kao igrač sigurno nije loš. Da ima boljih, ima. Međutim, mora smiriti svoje mušice koje rezultiraju glupim isključenjima. Jučer su te mušice prešle na Seeleya. Pobjeda je najbitnija i dva boda ko kuća. Martin i Powers su... [više na forumu]
    sraka
  • Yurraz23.11.2009. u 02:01
    Iako nisam gledao tekmu, gotovo sam siguran da uz navedeni trojac najzaslužnijih za pobijedu treba istaknut i Kristana. Večeras je imao 50 obrana! Bravo Lix! Bravo Medvedi!!! Opet je krenulo!
    Yurraz
  • IanZG22.11.2009. u 22:53
    Svaka čast Medvešćak, samo naprijed!!!
    IanZG
  • Obrisan korisnik22.11.2009. u 20:35
    2 gola Conrada Martina, čini se da Medveščak ima potencijale koje još nije pokazao :)