Zimski sportovi

Srušena petogodišnja tradicija

Borna Rupnik • petak, 27.11.2009.

Hokejaši Graz 99ersa nakon pet su sušnih godina uspjeli slaviti u Klagenfurtu. Svoje su domaćine svladali rezultatom 3:1, a presudile su dvije sjajne minute Warrena Norrisa...

Tradicije su tu da se ruše, zaključili su igrači Graz 99ersa i krenuli u Klagenfurt, gdje su pobjedom 3:1 stali na kraj petogodišnjem nizu poraza. Aktualni prvak KAC ovoga puta nije imao rješenja za svoje sunarodnjake.

Međutim, u prvim je minutama izgledalo kao da će se povijest ponoviti. Samo tri minute čekalo se na prvo isključenje - zaradio ga je gostujući igrač Pare - i nekoliko sekundi prije isteka njegove kazne za vodstvo KAC-a pogodio je Geier.

Graz je potom ipak konsolidirao redove i poravnao u 14. minuti. Pare se pogotkom iskupio za spomenuti prekršaj. Druga trećina nije ponudila golove, a susret je u posljednjoj dionici prelomio Norris.

On je unutar samo dvije i pol minute dva puta svladao klagenfurtskog vratara Swettea, a oba mu je puta dodavač bio Healey. Zanimljivo je to da je Norris svojedobno nosio dres momčadi koju je svojim potezima sada ostavio na sedmom mjestu poretka, s utakmicom više.

Sam kraj utakmice obilježile su i grubosti, zbog kojih su oštre kazne zaradili Jarrett i Schuller, no rezultat se nije mijenjao. Vodeći Graz ovim se uspjehom odvojio na četiri boda prednosti nad Linzom, koji u petak gostuje u Zagrebu.