Zimski sportovi

Sjajni Medveščak srezao austrijska krila

Borna Rupnik • petak, 27.11.2009.

Ponajviše zahvaljujući na mahove iznimno nadahnutoj predstavi i sjajnom preokretu početkom druge trećine Medveščak je u oduševljenoj Ledenoj dvorani svladao Black Wingse iz Linza rezultatom 6:4 te tako upisao treću uzastopnu pobjedu...

Novi trener Medveščaka, Ted Sator u prvoj se utakmici osladio velikom pobjedom. U Zagrebu je pao drugoplasirani Linz, a ljubimci zagrebačke publike prezentirali su izvrstan hokej s puno požrtvovnosti i čvrstine, ali i oku ugodnih kombinacija. Pritom su preokretali rezultat, a na najbolji su način prekinuli neugodnu tradiciju neefikasnosti u igri 5-na-5. Naime, Black Wingsima su svih šest pogodaka postigli u ravnopravnom odnosu snaga!

Medveščak je ovoga puta odlično ušao u utakmicu. Prve dvije minute igrale su se gotovo bez prestanka u austrijskoj trećini, ali Alex Westlund nije morao po pak u mrežu. Tim veće je bilo razočaranje u šestoj minuti, kada je Matthias Iberer uspješno okončao jednu od prvih akcija oslabljenih gostiju iz Linza, a nepunih pedesetak sekundi kasnije na semaforu je već pisalo 0:2.

Brzi protunapad Black Wingsa hladnokrvno je realizirao Brad Purdie i potvrdio staru Medveščakovu boljku, rani pad u rezultatski zaostatak. Medvjedi se, kao i obično, nisu predali i imali su više od igre tijekom ostatka prve dionice, ali nedostajao je precizan završni udarac. Prije odlaska na odmor igra se zaoštrila i suci su dijelili isključenja šakom i kapom.

Neka su naizgled bila i nepotrebna, ali Zagrepčani su srećom obranili sve situacije s igračem manje, no nisu uspijevali pogoditi iz svojih omiljenih situacija (4-na-4 ili 4-na-3).

Svi su promašaji nadoknađeni u prvoj minuti druge trećine. Igrači se još nisu pošteno ni zagrijali, a Mike Prpich je opalio, Westlund loše reagirao i pak se zakoprcao u Linzovoj mreži. Slavlje se još nije ni stišalo, a spiker nije stigao ni objaviti ime strijelca za 1:2, kada je akciju Mikea Ouellettea i T.J. Guidarellija lijepim okretom i još boljim udarcem završio branič Andy Sertich.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u nastavku. Prvo je Robert Kristan neuobičajenom intervencijom kod plave crte zaradio ovacije pune dvorane, a o oduševljenju na tribinama u 25. minuti nepotrebno je govoriti - Andy Sertich postao je asistent, a Aaronu Foxu suci su priznali gol nakon pregledavanja video-snimke i Medveščak je potpuno preokrenuo susret i poveo 3:2.

U 30. minuti Ledena dvorana doživjela je novu erupciju radosti - Richard Seeley povukao je pak oko obrane Linza, puknuo i - pogodio za 4:0 u drugih 20 minuta. Imao je Medveščak još prilika za povećanje vodstva: jednu je promašio Mike Ouellette, jednu je zagrebačkom sastavu darovao neoprezni Westlund, a peti pogodak nije htio u mrežu ni u trenucima kada je Linz imao dva igrača manje na ledu.

Dobitničku formulu furioznog početka Medveščak je primijenio i u trećoj trećini. Nakon samo minute i pol pak je uzeo John Hečimović, prošetao kroz Linzovu obranu i prekrasno zabio kroz neraspoloženog Westlunda za 5:2. Asistenciju je tako upisao i slovenski vratar Kristan. Sredinom trećine gosti su pritisnuli, Kristan je branio koliko je mogao, ali obrana Medveščaka u 50. minuti samog ostavlja Iberera, kojemu nije bilo teško gurnuti pak u praznu mrežu za 5:3.

Šest minuta prije kraja izvrsnu akciju Linza u novi pogodak pretvara njihov najbolji strijelac Pat Leahy i Ted Sator bio je primoran pozvati minutu odmora. Bio je to pravi potez - u 57. minuti T.J. Guidarelli odlično pronalazi Mikea Ouellettea i Medvjedi postižu ključni pogodak za nova dva boda. Kraj utakmice publika je dočekala na nogama, a Medvjedi su ponovno morali izaći na bis. Među njima je bio i novopridošli Jeff Heerema, koji je danas debitirao.

Prije nedjeljnog okršaja s Olimpijom - ulaznice su za taj susret rasprodane još u ponedjeljak - Medveščak ima 25 bodova, dva manje od KAC-a i četiri manje od Albe Volan.

• sraka28.11.2009. u 01:30
    E meštre...kako si mogao uopće napisat da si otišao van? c c c c Ja radio i ludio kaj nisam tamo, a godišnja u žepu. kaj se tekme tiće, pretpostavljam da je snimana s fotićem u visokoj rezoluciji. Ako je to točno, kroz koji dan će biti tekma na youtubeu kao i izrezani golovi. Kada se to desi (i... [više na forumu]
    sraka
  • Obrisan korisnik27.11.2009. u 23:22
    i naprijed plaviiii, pjesma se ori, bodri vas cijeli stadion, tisuće srca, sad za vas kuca, jer Medveščak je šampiooon!!! ale aleeee!!! :D prepredobra tekma, a još bolje navijanje :D ponosan sam kaj sam bio dio toga :D
  • IanZG27.11.2009. u 22:16
    sram me sto sam otisao van kod 0-2 i bio uvjeren da cemo zgubit, decki su pokazali karakter! samo tako! Mogu li zamoliti nekoga da objavi snimku gola Hecimovica, vidio sam ga samo na kratko na sportskim vjerstima