1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 28.11.2009, 15:30 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Damir Kraljević (Zadar), Marin Ivanković (Split)

Marin Vuković • subota, 28.11.2009.

Karlovac je pred petstotinjak svojih navijača na stadionu pored Korane, na teškom i kišom natopljenom terenu, prekinuo seriju od tri uzastopna poraza i svladao Međimurje, koje niti u osmom pokušaju nije uspjelo s gostovanja odnijeti barem jedan bod.

Haris Redžepi
66'

Cicero Lima Pereira
60'
11
Adnan Aganović
60'
9
Marijan Vuka
76'
Srećko Bogdan

Sudeći po izjavama trenera Igora Pamića uoči ogleda s Međimurjem, Karlovac je pobjedom završio najtežu utakmicu u dosadašnjem tijeku sezone. Premda su ponovno pokazali zavidnu moć propuštanja izglednih prilika, Karlovčani su zahvaljujući pogocima Enesa Novinića i Ivana Lajtmana odnijeli sva tri boda i Međimurju nanijeli osmi poraz iz isto toliko gostovanja.

Ključ utakmice bio je u otvaranju koje je Karlovac odradio znatno bolje od gostiju iz Čakovca. Domaći su nogometaši od samog početka preuzeli inicijativu i nakon nekoliko poluprilika u 21. minuti došli do vodećeg pogotka. Udarac Matije Štefančića gostujući je vratar Ivan Banović uspio obraniti, no na odbijenu loptu natrčao je Novinić i pospremio je u mrežu.

Samo dvije minute kasnije Karlovac je mogao udvostručiti vodstvo, no Štefančiću je u završnici nedostajalo koncentracije. Tek tada bude se i Čakovčani, pa Hrvoju Sunari uspijevaju zaprijetiti prvo Mirko Plantić, a zatim i Hrvoje Bubalo, no prednost ostaje na strani domaćina.

Drugo su poluvrijeme gosti otvorili odličnom prilikom Eliomara dos Santosa, čiji udarac odlazi zamalo pored desne vratnice Sunarina gola. U 57. minuti uzvratili su domaćini preko Zvonka Pamića, koji je prekasno uposlio Novinića i prilika je otišla u nepovrat. Puno frustracija Karlovčanima je u tom razdoblju izazivao pomoćni sudac koji je u drugom dijelu puno mahao zastavicom i hvatao domaće nogometaše u nedozvoljenim pozicijama.

U završnici utakmice Karlovčani su prepustili inicijativu Međimurju i orijentirali se na ono što im najbolje leži: čekanje prilike iz kontranapada. Dvije minute prije kraja jednu takvu priliku pretvorili su u drugi pogodak, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Brzu kontru povukli su Haris Redžepi, Pamić i danas odlični Lajtman, a potonji se lijepo riješio čuvara i postavio konačnih 2:0.