1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 28.11.2009, 15:30 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Mlinar (Zagreb), Krmar (Zagreb), Modrić (Zagreb)

Ante Jukić • subota, 28.11.2009.

Igrači Zadra danas su u Vinkovcima demonstrirali klasično nogometno samoubojstvo. Nakon nekoliko promašenih zicera u prvom poluvremenu, gosti su odmah na startu drugog zaradili potpuno nepotrebni crveni karton, i sve njihove šanse za osvajanjem bodova otišle su u nepovrat. Strijelci za konačnih 2:0 Cibalije bili su Lukačević i Jurić...

Tomislav Jurić
58'
19
Krešimir Prgomet
80'
16
Tomislav Radotić
84'
Edin Šaranović
63'

Antonio Mršić
65'
3
Erdžan Bečiri
72'
Dalibor Zebić

Bilo bi zanimljivo znati kako su se osjećali nogometaši Zadra nakon prvih 45 minuta dvoboja u Vinkovcima, jer po svemu prikaznom na travnjaku jednostavno su morali u svlačionicu odnijeti barem minimalnu prednost.

Da će to biti vrlo problematična večer za domaću obranu pokazalo je već uvodnih pet minuta utakmice, kada su gosti u nekoliko navrata opasno kružili oko vratara Antolovića, Konačno, kruna početne dominacije Zadra stigla je u devetoj minuti, no Želimir Terkeš nije uspio realizirati jedanaesterac koji je prethodno sam izborio. Najbolji napadač gostiju pucao je pokraj vrata i Cibalia je uz puno sreće uspjela sačuvati svoju mrežu.

Domaći igrači gotovo da nisu postojali na terenu prvih 30-ak minuta, a naznake kakvog-takvog buđenja dali su Baraban i Pavličić, koji su mogli i bolje reagirati u izglednim situacijama pred vratima dotad nezaposlenog Ježine. Odmah nakon prijetnje Pavličića, na drugoj strani terena u glavnoj je ulozi ponovno Terkeš, no niti ovog puta sreća mu se nije osmjehnula. Prilika je bila vrlo izgledna, gotovo ništa manje lošija od jedanaesterca, ali udarac zadarskog napadača nije pronašao put do mreže, nego je odsjeo na vratnici.

I onda, kako to često znamo viđati na nogometnim terenima, momčad koja je gotovo cijelo poluvrijeme bila u podređenom položaju došla je u vodstvo. Lukačević je u 37. minuti lijepo ušao u kazneni prostor gostiju te potom naciljao suprotni kut Ježinina gola, čime je osigurao svojoj momčadi pomalo nezasluženih 1:0 nakon prvog dijela utakmice.

Ako je pogodak Lukačevića bio šok za Zadrane, što reći za potez Marune, koji je odmah na startu drugog dijela potpuno nepotrebno (simuliranje) zaradio drugi žuti karton, zbog čega je morao ranije u svlačionicu. Na sreću gostiju, i Cibalia je imala "bisera" u svojim redovima, Edina Husića, tako da su snage nakon 54. minute ponovno bile izjednačene. Husić je, naime, izvođenjem prekida prije sučeva zvižduka također "izborio" drugi žuti karton na utakmici.

Zanimljiva utakmica u Vinkovcima definitivno je prelomljena u 61. minuti, prekrasnim pogotkom Tomislava Jurića s preko 25 metara. Jurić je, inače, u igru ušao samo nekoliko minuta ranije, umjesto i danas raspoloženog Pavličića.

Drugi gol nebesko-plavih do kraja je dotukao goste, i već tada bilo je jasno kako će Cibalia upisati novu domaću pobjedu. Štoviše, mogli su domaći igrači do kraja postići još koji pogodak, no treba reći da su i gosti u samoj završnici dvaput opasno zaprijetili. Ostalo je na kraju 2:0, za potpuno zadovoljstvo domaćih navijača u posljednjoj utakmici na stadionu uz Bosut ove jeseni.