Sjajni Aguero za pobjedu Atletica

Vedran Attias • nedjelja, 29.11.2009.

U sjeni velikog derbija na Nou Campu, 12. kolo Primere pružilo je nekoliko vrlo zanimljivih susreta. Posebno zanimljivo bilo je u susretu Valladolida i Tenerifea gdje domaćinima niti 3:0 nije bilo dovoljno za pobjedu, Athletic je nastavio s dobrim igrama, a Getafe je pregazio Xerez kod kuće dok je Atletico Madrid konačno odigrao utakmicu kakvih bi ta momčad trebala pružati sve više...

Kada kod na vlastitom terenu u 50. minuti zabijete gol za 3:0, gotovo ste sigurni kako ćete doći do sva tri boda, no - ovoga vikenda ne. Nakon što je Slaven Belupo, istina u gostima, uspio izgubiti prednost od 3:0 - isto je pošlo za nogom igračima Valladolida. Diego Costa zabio je za 1:0 u 28., a Canobbio za 2:0 u 35. minuti da bi na početku nastavka Diego Costa zabio još jedan pogodak za 3:0, no tada počinje veliki povratak Tenerifea.

Valladolid je stao, a prvo Martinez u 63., a potom Angel osam minuta kasnije vraćaju goste u igru da bi Luna pet minuta prije kraja vratio stvari na početak. Do kraja su i jedna i druga momčad mogle doći do pobjede, no završilo je poštenih, svakome po bod, 3:3.

Vezane vijesti

Za razliku od golijade na Jose Zorilla stadionu, na El Sardineru i Romaredi gostima je bod bio dovoljan za pobjedu. Deportivo je tako slavio kod Racinga zahvaljujući pogotku Lopa u 76. minuti iako su se domaćini žalili kako je bilo igranja rukom, a Osasuna je dobila Zaragozu u gostima zahvaljujući Nekounamu i njegovu pogotku u 27. minuti. U porazu Zaragoze na domaćem terenu naš Marko Babić odradio je svih 90 minuta.

Puno golova vidjeti su gledatelji na Mediterraneu, no sigurno im to nije bilo drago kao onima na Alfonso Perez stadionu gdje su domaći navijači uživali u golijadi. Athletic je nastavio s dobrim igrama i nakon sjajne predstave protiv Barcelone, ostvario veliku pobjedu kod Almerije.

Mladi veznjak Javi Martinez zabio je za goste u 37. minuti, a Ustaritz je prije odmora zabio za 0:2 i najavio kako ovo neće biti dobra večer za navijače Almerije. Kada je Llorente nakon sat vremena zabio za 0:3 bilo je jasno kako će bodovi u Baskiju, a Oscar u 77. samo stavlja sol na ranu domaćih navijača koju niti pogodak Uchea na kraju utakmice nije smanjio.

Čak šest golova palo je na Alfonso Perez stadionu gdje se Getafe poigrao s fenjerašom Xerezom. Gosti su se ponadali kako bi mogli do svoje druge pobjede kada je Oliva zabio za vodstvo, no u posljednje dvije minute prvog dijela - sve je propalo: prvo je Soldado zabio za 1:1, potom David Prieto dobiva crveni karton, a gosti priliku s bijele točke koju je Soldado iskoristio za 2:1.

U nastavku su domaćini samo odradili posao i u tri minute sve riješili. Od 57. do 60. minute domaćini su zabili tri pogotka i preko Pareja, Casquere i trećeg pogotka Soldada došli do uvjerljive pobjede.

U posljednjem susretu kola Atletico Madrid došao je do pobjede protiv Espanyola kojom se klub iz Madrida tri boda odvojio od momčadi koji ispadaju u drugu ligu. Slavlje na Vicente Calderonu donio je Diego Forlan u 27. minuti, a sigurne bodove osigurao je Aguero iz slobodnog udarca pri kojem je Kameni mogao i bolje reagirati. Loš dan gostiju zaključio je isključenjem Roncaglia, a iz istog prekida za 3:0 zabio je Aguero nakon što je prvo pogodio vratnicu da bi potom s crte zabio.

Pogodak za 4:0 pravo je remek djelo mladog Argentinca. Aguero je nanizao četiri igrača gostiju da bi onda najslađi dio posla prepustio Maxi Rodriguezu koji je tako zabio za konačnih 4:0. Iako je ovo tek druga pobjeda Atletica - jasno je kako ova momčad zaslužuje puno više i samo je pitanje kada će se dignuti na mjesto koje im, po kvaliteti, pripada.