Zimski sportovi

Red Bull postao bečka mušterija

Borna Rupnik • srijeda, 02.12.2009.

Vienna Capitalsi ubilježili su i treću ovosezonsku pobjedu nad Red Bullom, dok je Villacher SV na svom terenu očekivano nadvisio slovenske Jesenice i ostavio ih na samom dnu poretka...

Bečki su hokejaši pronašli redovitu žrtvu u ligi EBEL. Po treći puta ove sezone svladali su Red Bull, premda im je za to nakon iznimno uzbudljive završnice trebao produžetak.

Sve je dobro počelo za goste iz Salzburga. Sjajni Siklenka u strijelce se upisao već u petoj minuti utakmice, a kada je nakon sušne druge trećine Lanz u 42. minuti povisio na 2:0 za Red Bull izgledalo je kao da će Vienna Capitalsi napokon morati priznati poraz.

Međutim, s tim se nisu složili Kranjc i Bouchard, koji unutar pet minuta poravnavaju na 2:2. Novo vodstvo Red Bullu tek nešto više od minute prije isteka vremena donosi Pewal, ali Gratton i na to ima odgovor: 27 sekundi prije kraja izjednačuje na 3:3 i odvodi dvoboj u produžetak.

No, nije se dugo igralo - Davidu Rodmanu trebale su samo 43 sekunde da postigne odlučujući pogodak i ostavi i drugi bod u Beču. Capitalsi su tako učvrstili svoje treće mjesto (35 bodova), dok je Red Bull trenutačno peti s 31 bodom i utakmicom manje.

Villacher SV je na svom terenu opravdao ulogu favorita protiv Jesenica. Rafflov uvodni zgoditak poništio je Jeglič, no u drugoj i trećoj trećini precizni su redom Petrick, McLeod i Bacher te Slovenci više nisu imali načina za vratiti se u susret.

Zanimljivo je da nijedan od strijelaca iz Villacha nije stariji od 21 godine. Domaćini su tako skočili na četvrto mjesto poretka, a Jesenice ostaju čvrsto na začelju sa samo 13 bodova.