Vedran Attias • subota, 05.12.2009.

U utakmicama 13. kola Real Madrid je pripremio neugodnu večer svojim navijačima da bi na kraju ipak slavio protiv Almerije, ali i ostao bez Ronalda za sljedeće kolo kada gostuju kod Valencije, Sevilla je kiksala kod kuće protiv Valladolida dok je Atletico rutinski dobio fenjeraša Xerez i upisao drugu pobjedu u nizu...

Dobro je Real Madrid krenuo u utakmicu i očekivano stisnuo goste, a Van der Vaart i Ronaldo promašili su sjajne prilike već u prvih pet minuta što se poslije umalo pokazalo kobnim za Kraljevski klub. Pritisak domaćina isplatio se nakon pola sata igre kada je Sergio Ramos loptu zakucao glavom u mrežu nakon centaršuta Ronalda.

Očekivalo se kako će se tada otvoriti Realu, no do odmora nismo više vidjeli pogotke da bi gosti u 55. minuti prvi put zaprijetili, ali odmah je bilo itekako opasno. Uche je presjekao loptu, sjajno pucao, ali Casillas koji se do tada smrznuo na golu Reala fantastično reagira i spašava svoju momčad, no - ne zadugo; tri minute kasnije bilo je 1:1.

Vezane vijesti

U 58. minuti Real je na najgori mogući način shvatio što se dogodi kada ne iskoristite svoje prilike: Crusat i Soriano su kombinirali da bi na kraju Soriano uz odbijanac od Arbeloe izjednačio. Kao da to nije bio dovoljan šok domaćim navijačima, četiri minute kasnije gosti su poveli. Ortiz je u 62. minuti izveo korner, Uche se najbolje snašao i to je bilo iznenađujućih 1:2 na Santiago Bernabeu.

Nažalost po goste, do kraja je ostalo još velikih pola sata u kojima se bilo teško obraniti od stalnih napada Reala koji je, nakon nekoliko prilika i gužvi pred golom gostiju, ipak u 73. minuti uspio izjednačiti. Macedo je užasno reagirao u obrani, a Higuain se dobro snašao i zabio novi pogodak za Real kojim je postao najbolji strijelac Kraljevskog kluba u španjolskom prvenstvu.

Naravno, Real se nije zadovoljio bodom, a Ronaldo je sjajno pucao u 79. minuti iz prekida da bi samo dvije minute kasnije izborio penal. Ronalda je srušio vratar Diego Alves koji je potom obranio Portugalcu udarac s bijele točke, ali Benzema je bio prvi na lopti i zabio je za 3:2. Zanimljivo, iako je njegova momčad zabila pogodak i povela, Ronaldo nije s igračima slavio pogodak već se držao za glavu nesretan što je promašio s bijele točke; očito su Portugalcu bitniji njegovi nego golovi njegove momčadi.

Dvije minute kasnije - kraj priče. Higuain je sve napravio na desnoj strani i sjajno poslužio Ronalda kojem nije bilo teško zabiti loptu u mrežu jer je bio potpuno sam na drugoj stativi. Ako ste se pitali - ovaj gol je Ronaldo itekako proslavio te je čak dobio žuti karton zbog skidanja dresa.

Do kraja nismo više vidjeli golove, ali jesmo crveni karton i to onaj Cristiana Ronalda. Nakon što je glupo dobio žuti karton nakon što je skinuo dres, drugi je Portugalac dobio još gluplje. Naime, Ortiz je u duelu lagano udario Portugalca (i za to trebao dobiti žuti karton) koji je potom silovito nogom udario igrača Almerije i dobio (samo) žuti karton, no kako mu je to bio drugi - Real je ostao s igračem manje. Nije to bilo više uopće bitno za ovu utakmicu, ali Real sljedeće kolo ide Valenciji na Mestallu i sigurno će im tamo itekako nedostajati sjajni Portugalac.

U ostalim utakmicama večeri, Sevilla je imala pregršt prilika protiv Valladolida kod kuće, no niti igrač više cijelo poluvrijeme nije im bio dovoljan za pobjedu, a navijači će najviše za ovaj neuspjeh kriviti Konea koji je promašio pregršt prilika. Gosti su šokirali 42.000 domaćih navijača kada su poveli u 33. minuti preko bivšeg igrača Manchester Uniteda Manucha, no pet minuta kasnije Borja je isključen zbog brutalnog starta na Perottija. Sevilla je izjednačila do odmora nakon što je Luis Fabiano zabio s bijele točke, ali pet-šest sjajnih prilika nije bilo dosta Sevilli za pobjednički pogodak.

U drugoj utakmici Atletico Madrid je golovima Forlana i Aguero slavio kod Xereza, najslabije momčadi Primere i tako upisao drugu pobjedu zaredom; bilo im je već i vrijeme da se maknu iz donjeg dijela tablice.