Zimski sportovi

Capitalsi na bod od vrha

Goran Markuš • četvrtak, 10.12.2009.

Mirnom igrom Capitalsi su bez većih problema svladali gostujući Villacher i tako se već na samom otvaranju 31. kola EBEL lige približili vodećim 99ersima na tek jedan bod razlike...

Kao što se i očekivalo najbolja momčad na vlastitom ledu, Vienna Capitalsi, nisu se previše oznojili protiv prosječnog VSV-a i potpuno kontrolirajući situaciju punih 60 minuta osigurali su 21. ovosezonsku pobjedu i tako smanjili zaostatak za vodećim 99ersima na tek jedan bod razlike.

Nakon svega sedam minuta igre domaćin je dobio svoju prvu veliku priliku. Naime, nakon što su čak dva hokejaša VSV-a poslana na "hlađenje" Capitalsi ubacuju u višu brzinu i 30 sekundi kasnije Francois Bouchard zabija za prvo vodstvo svoje momčadi. Svega minutu kasnije ista stvar pošla je za rukom i njegovom kolegi, Peteru Casparssonu za mirnih, uvodnih + 2 domaćina koji je u čak dva navrata tijekom ostatka prve trećine igrao bez jednog igrača na ledu, no gosti to nisu znali naplatiti.

Međutim, VSV se nije predao i svoju pravu pravu šansu dočekali su u sedmoj minuti druge trećine kada preko Benjamina Petrika dolaze na svega gol zaostatka. Sreći nije bilo kraja niti četiri minute kasnije kada su čak dva domaća igrača zbog nedoličnog ponašanja udaljena s leda, a treći je "pokupio" nove dvije minute kazne, no Villacher se nije najbolje snašao što Capitalsi znaju iskoristiti i u 34. minuti Anton Tino Teppert zabija za novi bijeg na mirna dva gola razlike.

Grubim pristupom nastavilo se i u trećoj trećini, no po prvi puta na susretu gosti koriste "višak" igrača tek u 55. minuti kada preko Mickeyja Elicka još jednom dolaze na svega gol zaostatka. Međutim, točku na "i" svega dvadesetak sekundi kasnije stavlja Kevin Kraxner koji sjajno koristi asistenciju svog kolege, Marcela Rodmana i pogađa za konačnih 4:2 Capitalsa.