Zimski sportovi

Medveščak sedmicom ispratio Jesenice

Antonija Pavlić, Borna Rupnik • nedjelja, 13.12.2009.

U 32. kolu lige EBEL Medveščak je pred punim tribinama uvjerljivo porazio goste iz Jesenica (7:2) i stigao do dva vrlo vrijedna boda u borbi za ulazak u doigravanje. Medvjedi su do odlučujuće prednosti stigli izvrsnom igrom u drugom dijelu druge trećine...

Razigrani Medveščak ispratio je slovenske Jesenice, posljednjeplasiranu momčad lige, sa sedam golova u mreži. Bila je to treća ovosezonska pobjeda zagrebačkog sastava nad vječnim rivalima iz Slovenije, a ujedno je prekinut i njihov niz od dvije uzastopne pobjede (nad Albom Volan i Linzom). Doduše, treba istaknuti i da su gosti zaigrali bez ozlijeđenih Mitje Robara i kapetana Tomaža Razingara te prvog vratara Deva Grumet-Morrisa.

Obje su ekipe utakmicu otvorile dosta oprezno, u skladu s važnosti ovog dvoboja za obje strane, a iako su gosti iz Slovenije imali nekoliko zrelih prilika, uključujući i vratnicu, Zagrepčani su prvi zatresli mrežu. Prvo isključenje za Jesenice - dvije minute kazne dobio je Robert Sabolič - kaznili su u 12. minuti Thomas Guidarelli i strijelac Aaron Fox, koji se specijalizirao za pogotke iz teških situacija. Nakon pogotka Albi Volan iza gola, Gabera Glaviča svladao je iz gotovo mrtvog kuta.

Taj je rezultat ostao i na kraju prve trećine, premda je Fox u situaciji jedan-na-jedan mogao brzo udvostručiti svoj učinak, a druga je trećina počela laganom terenskom dominacijom Jesenica, kojoj su pripomogli i kažnjeni igrači Medveščaka. U nekoliko je navrata Medvjede izvukao raspoloženi Robert Kristan, ali u 27. minuti nije mu više bilo spasa. Andrej Hebar ostao je sam pred golom i lakoćom pogađa za 1:1.

No, nisu se Slovenci dugo radovali. Samo minutu i pol kasnije Andy Sertich i Conrad Martin pripremaju teren za Mikea Ouellettea, a najbolji strijelac Medveščaka odlično se snalazi i vraća vodstvo hrvatskom predstavniku. Tada je i malo zaiskrilo na terenu, ali Zagrepčani se nisu dali zaustaviti. U 36. minuti Christopher Powers sjajno reagira za 3:1, a ni Martinovo isključenje nije Medveščaku predstavljalo problem.

Naime, Robby Sandrock je 12 sekundi prije isteka druge dionice opalio iz svoje trećine, Glavič samo odbio, a Aaron Fox posprema pak u mrežu za visokih 4:1, na opće oduševljenje u prepunoj Ledenoj dvorani Doma sportova.

Posljednjih 20 minuta počelo je u istom stilu: prvu pravu akciju na dodavanje Thomasa Guidarellija preciznim udarcem završava Fox, koji je tako upisao hat- trick. Iako su potom hokejaši Jesenica provodili dosta vremena u Medveščakovoj trećini, nisu znali svladati Kristana, a u 50. minuti red je došao i na Guidarellija da ostavi svoj trag na listi strijelaca. Pritom mu je nešto slabijom reakcijom pomogao i slovenski čuvar mreže. Hebar je u pomalo nervoznoj završnici stigao smanjiti na 6:2, a Brad Smyth postavio je konačni rezultat nakon lijepe Foxove asistencije.

Medveščak se tako nakon poraza u Klagenfurtu na najbolji način vratio na pobjedničke staze i ponovno obradovao šest tisuća sretnika koji su uživo pratili novo slavlje svojih ljubimaca.

• Obrisan korisnik13.12.2009. u 21:42
    Konačno razvaljotka, svaka čast, dolazi teška serija utakmica ali idemo u doigravanje :)