Rapsodija Reala

Maja Giljanović • subota, 19.12.2009.

Briljantnih je 90 minuta odigrao Real protiv slabašne Zaragoze, slavio 6:0 i prednost svjetskog klupskog prvaka Barcelone prerezao na dva boda.

Četvrtu pobjedu uzastopce u svim natjecanjima nakon 4:2 protiv Almerije, 3:1 protiv Marseillea i 3:2 protiv Valencije upisala je na Bernabeu protiv Zaragoze momčad Manuela Pellegrinija.

Zaragoza koja je u prvih 14 utakmica osvojila samo 12 bodova i gostujuća joj je bilanca bolja samo od Tenerifeove (Tenerife je vani osvojio bod, a Zaragoza dva) odolijevala je pune tri minute kad je Lopez Valleja probio Higuain. Rafael van der Vaart je u 26. podebljao vodstvo, a u 28. je postigao i svoj drugi i Realov treći gol.

Vezane vijesti

Higuain je ponovno strijelac u 34., a pet minuta nakon odmora Zaragozi je petardu priuštio Cristiano Ronaldo. Karim Benzema je dobio priliku u 63. minuti i nakon sedam minuta je iskoristio na najbolji mogući način za "teniskih" 6:0.

Najveća je ovo pobjeda Reala u sezoni nakon 5:0 protiv Xereza u rujnu u 3. kolu i 24. bod koji je drugoplasirana momčad (dva boda zaostaju za Barcelonom) Primere osvojila na Bernabeu (dobili su i Deportivo, Xerez, Tenerife, Valladolid, Getafe, Racing i Almeriju uz gol-razliku +21).

Getafe je u gostima gubio redom od Almerije (0:1), Zaragoze (0:3), Mallorce (1:3), Reala (0:2) i Villarreala (2:3) i teško da su i najveći optimisti uplatili tip "2" na utakmicu u Sevilli.

Sevilla u Primeri nije izgubila od sredine listopada (0:1 protiv Deportiva) i na svom je Sanchez Pizjuanu slavila na pet utakmica uključujući i 2:1 protiv Reala. Kao zalog za optimizam Getafea mogle su poslužiti tek posljednje dvije utakmice Seville pred njihovim navijačima jer od ukupno tri ovogodišnja remija u Sevilli dva su u posljednja tri tjedna izborili Malaga (2:2) i Valladolid (1:1).

Sevilla u finišu jesenskog dijela sezone skupo plaća ritam vikend-srijeda-vikend i šest utakmica u posljednja tri tjedna: Unirea (0:1) i Rangers (1:0) u Ligi prvaka, Malaga, Valladolid i Sporting (1:0) u Primeri uzeli su danak i igrače Manola Jimeneza je slomio bivši Realovac Robert Soldado.

24-godišnjak je svoj deveti gol sezone postigao u 12., 10. u 32. minuti i izbio na treće mjesto liste strijelaca (Pichichi je David Villa s 12 golova). Gol Negreda u 52. minuti nije uspaničio Getafe i u preostalih su 40-tak minuta obranili prednost.