Zimski sportovi

Olimpiji nula, Jesenicama jubilej

Borna Rupnik • ponedjeljak, 21.12.2009.

Uz poraz u Salzburgu, najvažnija nedjeljna vijest za Medveščak stiže iz Mađarske, gdje je Olimpija ostala praznih ruku. Jesenice su nakon produžetka uskratile Vienna Capitalsima boravak na vrhu, dok su iz austrijskih obračuna slavljenički izašli Linz i Graz...

Ljubljanska Olimpija u utorak će ugostiti zagrebačke Medvjede s tri boda zaostatka, zahvaljujući porazu od Albe Volan. Mađarska je momčad u Szekesfehervaru nakon prvih 15 minuta vodila 3:0, zahvaljujući Sofronu, Janosu Vasu i Nagyju, no Slovenci su zaprijetili povratkom. Yarema i Murič smanjili su na 3:2, no Olimpija je potom stala.

Usprkos ozljedi prvog Albinog vratara Satosaarija, zbog čega je Goličič zaradio petominutno isključenje, do kraja su opet pogađali samo domaćini. Dva puta Martz i jednom Koger postavili su konačnih i sigurnih 6:2.

Vezane vijesti

Jesenice su svoj jubilej (200 utakmica u ligi EBEL) proslavile sjajnom utakmicom i pobjedom nad vrlo snažnim Vienna Capitalsima. Makrov je donio početnu prednost slovenskom predstavniku, ali je odmah potom s igračem manje poravnao Lakos. Jesenice sredinom druge trećine uzvraćaju na isti način preko Kovačevića, a na 3:1 povisuje Elik.

U posljednjih se 20 minuta ušlo s 3:2 nakon što je za Bečane pogodio Marcel Rodman, a isti je igrač početkom treće trećine izjednačio na 3:3. Potpuni preokret režirao je Bjornlie u 45. minuti zgoditkom za vodstvo Capitalsa. No, tu nije bio kraj - Dück minutu i pol prije isteka vremena osigurava produžetak. U dodatku junakom postaje Hebar te donosi Jesenicama drugi bod i veliko slavlje.

Graz 99ersi na prvo su mjesto izbili pobjedom nad Villachom (3:1). Norris je načeo mrežu gostiju već u četvrtoj minuti, potom je Day s dva gola potvrdio rasplet, a Raffl je u 53. minuti stigao samo ublažiti poraz. Jedinom gostujućom pobjedom kola osladili su se Black Wingsi iz Linza. U Klagenfurtu su svladali domaći KAC rezultatom 4:1, premda je Craig obradovao dvoranu nakon samo 15 sekundi igre. Ipak, hat-trick Judexa upotpunio je Schlacher i gurnuo aktualne prvake na sedmo mjesto.