Zimski sportovi

Austrijanci upisali pobjede

Martina Oštrić • utorak, 29.12.2009.

37. kolo hokejske EBEL lige donijelo je nove poraze slovenskim klubovima - Jesenicama kod kuće, i Olimpiji u gostima. Mađarska Alba nakon gostovanja u Zagrebu doživjela je i drugi poraz u nizu, dok su Vienna Capitalsi uspjeli doći do novih bodova u Linzu...

Premda su gubili sa dva pogotka razlike, Olimpija je na gostovanju kod Villacha ipak uspjela izvući bod. Sa dva gola Michaela Raffla u 11. i 14. minuti Villach je stvorio prednost koju je održavao do posljednjih desetak minuta utakmice. Olimpija je imala svoje šanse, pogotovo u drugoj trećini no Yarema, Banham, Mitchell i Goličič nisu uspjeli nadmudriti Gerta Prohasku

U 50. minuti Slovenci smanjuju rezultat. Goličič i Pratt proigrali su za Igora Cveteka koji Olimpiju vraća u utakmicu. Samo sedam minuta kasnije, s igračem više, Greg Kužnik donosi siguran bod slovenskom predstavniku. Ipak, više od toga nije išlo, a raspoloženi Michael Raffl trećim je pogotkom na utakmici donio nova dva boda svojoj momčadi.

KAC je na gostovanju kod Jesenica upisao laganu pobjedu od 1:3. Austrijanci su utakmicu riješili već u prvom dijelu, kada su i postigli sva tri pogotka. Manuel Geier u drugoj, Kirk Furey u četvrtoj, te Paul Schellander u 12. minuti bili su strijelci za goste. Jeseničanima je koliko toliko poraz ublažio tek gol Andreija Makrova u 44. minuti. U utakmici u kojoj su gostujući igrači imali čak 24 minute isključenja Jeseničani su igrača više ipak trebali malo bolje iskoristiti kako bi ugrozili Swetteova vrata.

Mađarski predstavnik u EBEL ligi, Alba Volan, gostovanje u Grazu završila je na isti način kao i Jesenice na svojem terenu. Nešto manje od 14 minuta trebalo je Patricku Harandu, njegovom prezimenjaku Christophu i Gregu Dayu da riješe utakmicu. Mađarima nije pomogla ni promjena golmana, tek je u 43. minuti Balasz Ladanyi matirao Fabiana Weinhandla. Ipak, do kraja utakmice ništa se nije promijenilo, a Mađari se po drugi put u tri dana kući vraćaju praznih ruku.

Austrijski derbi između Linza i Vienne završio je sa čak sedam golova, a pobjedu su odnijeli gosti. Patrick Leahy doveo je domaćine u vodstvo u 13. minuti, da bi gosti preko Dana Bjornlie izjednačili samo 22 sekunde nakon početka drugog perioda. U golovima bogatu drugu trećinu u strijelce se upisao i Brad Purdie koji domaćine ponovno dovodi u vodstvo, no u 30. minuti Francois Bouchard sve ponovno dovodi na početak. Samo tri minute potom Anton Tino Teppert po prvi put u utakmici dovodi goste iz glavnog grada u vodstvo.

Posljednja trećina donijela je još po jedan gol u svakoj mreži. Capitalsi su povećali svoje vodstvo preko Benoita Grattona u 51. minuti, a Linz smanjio preko Roberta Shearera u 57. Premda je domaći golman Alex Westlund izašao minutu prije kraja, šestorica domaćih na ledu nije uspjela napraviti ništa kako bi spriječili Capitalse u odnošenju bodova.