Real nije iskoristio Barcin poklon

Marin Pintur • nedjelja, 03.01.2010.

Završeno je šesnaesto kolo Primere, prvo u novoj godini. Najveći klubovi nisu nastavili navike iz prošle godine, nakon što je jučer kiksala Barcelona, ni njihov najveći rival Real nije uspio doći do vrlo važna tri boda. Mallorca nastavlja s odličnim rezultatima, Deportivo vrijedno skuplja bodove, a ovo je kolo donijelo i nekoliko derbija začelja.

Real nije uspio iskoristiti subotnji kiks Barcelone koja se poskliznula na domaćem terenu protiv Villarreala. Ostala je ista meta, isto odstojanje nakon Realovog gostovanja u Pamploni kod Osasune. Domaćin kojem ove sezone baš i ne cvjetaju ruže se pokazao kao iznimno tvrd orah. Raul opet nije bio u udarnom sastavu, dok je ovaj put na klupi ostao i Karim Benzema. U prvome je poluvremenu Real kontrolirao igru i imao više udaraca na gol, međutim opasnije je prigode stvorila Osasuna.

Nastavak utakmice je u potpunosti pripao Pellegrinijevim nogometašima, ali mrežu protivnika nisu uspjeli zatresti. Standardno je opasan sa svojim udarcima i asistencijama bio Cristiano Ronaldo, dok je najbolju priliku za vodstvo gostiju propustio Higuain. Pellegrini je do kraja dvoboja na teren poslao i Raula i Benzemu, međutim Realu danas očito nije bilo suđeno dostići Barcelonu.

Nogometaši Mallorce pod vodstvom trenera Gregoria Manzana nastavlja rušiti rekorde. Moglo bi se reći, nova godina, stare navike. Naime, balearski klub je u dosadašnjih osam utakmica na domaćem terenu ostvario isto toliko pobjeda! Danas su nastradali gosti iz Baskije, Athletic iz Bilbaa. Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a domaći su u vodstvo došli već u 49. minuti lijepim pogotkom Alvareza Mosquere. Nakon što je gostujući napadač Llorente propustio dobru priliku za izjednačenje, kazna je odmah stigla. I to preko bivšeg igrača Athletica Aduriza koji je svojim sedmim pogotkom u sezoni doveo Mallorcu na četvrto mjestom Primere.

Pomalo i očekivano, Zaragoza i Deportivo su odigrali utakmicu bez pogodaka. Zadovoljniji bi mogli biti gosti jer ovim bodom ostaju pri vrhu ljestvice dok Zaragoza i dalje drži poziciju u zoni ispadanja. Marko Babić je u igru ušao u 89. minuti dvoboja.

Uzbudljiv su dvoboj odigrali Sporting Gijon i Malaga. Hrvatski reprezentativac Mate Bilić zbog ozljede još uvijek nije među kandidatima za nastup. Loše je počelo za Bilićev klub, gosti su poveli u devtoj minuti kada je precizan bio Duda. Izjednačenje je stiglo u posljednjoj minuti prvoga poluvremena. Nakon kornera najviši je i najprecizniji bio Gregory i pospremio loptu u mrežu. Iako su domaćini bolje krenuli u drugi dio, opet je Malaga povela. U 60. minuti strijelac je bio Robson. Konačni je rezultat devet minuta poslije postavio Roberto Canella. Malaga se pokazala kao specijalist za remije jer im je ovo bio osmi neriješeni rezultat u zadnjih 10 utakmica u kupu i prvenstvu.

Dugo je Racing na domaćem terenu lomio goste s Tenerifa u važnom dvoboju za obje momčadi. Napokon, u 72. minuti pogodak za 1:0 je postigao Gonzalo Colsa, a točku na i samo tri minute kasnije je postavio Xisco. Racing je ovom pobjedom preskočio svoje današnje goste i pobjegao iz zone ispadanja.

Uspješan dan domaćih su na podjednak način zaokružili Getafe i Almeria. Prvi su ugostili Valladolida i do pobjedničkog pogotka došli u 83. minuti preko Casquera, dok je Almeria do pobjede došla u samom finišu utakmice, u 89. minuti, a zgoditak vrijedan četvrtog troboda u sezoni je djelo Ortiza.