Zimski sportovi

Olimpija izborila produžetak

Goran Markuš • petak, 08.01.2010.

Potpuno neočekivano Olimpija je pružala sjajan otpor i domaći Red Bull odvukla je sve do produžetka u kojem se domaćin ipak nešto bolje snašao. Vrlo zanimljivo bilo je i kod Liwesta koji je do svog drugog boda stigao tek nakon izvođenja penala...

Iako je uoči susreta Red Bull bio velik favorit što brzim golom Thomasa Kocha već u četvrtoj minuti i opravdavaju Olimpija se pokazala tvrdim orahom i prihvativši izuzetno brz tempo igre potpuno zasluženo kući odlazi s vrlo vrijednim bodom.

Naime, čak dva puta samo u prvoj trećini golovima Franka Banhama i Boštjana Goličiča gosti su se vraćali u egal što ponavljaju i tijekom druge trećine da bi pogotkom Henryja Burkea u 36. minuti igre prvi puta na susretu preuzeli prednosti.

U čak dva navrata bez jednog odnosno jednom bez dva igrača Olimpija je uspješno branila svoje vodstvo, no prijelomnim trenutkom pokazala se sama završnica kada nakon izvlačenja golmana, Reinharda Divisa, 17 sekundi prije kraja Michael Siklenka zabija za izjednačenje da bi već u 14. sekundi produžetka Thomas Koch stavio točku na "i" osiguravši svom Red Bullu i drugi, vrlo važan bod.

Još neizvjesnije bilo je kod Liwesta kojem su u goste stigli 99ersi, vodeća momčad lige. Međutim, domaćin se nije prepao i u čvrstom susretu sve do posljednje trećine na semaforu je stajalo 0:0. Međutim 47. minuta pokazala se vrlo važnom za domaćina koji preko Alexandera Pallestranga zabija za neočekivano vodstvo Liwesta na čiju žalost svega šest minuta kasnije za novo izjednačenje pogađa Jean Phillipe Paré što susret odvodi u produžetak.

Očekivano, produžetak nam je donio prilično rutinski nastup obiju momčadi, no svakako vrijedi spomenuti dvominutno isključenje Victora Lindgrena koje je domaćinima trebalo olakšati put do velikog slavlja. Međutim, Liwest je "odabrao" teži put i tek nakon izvođenja penala golom Brada Purdieja osiguravaju i drugi večerašnji bod.

• ALGHAZANTH08.01.2010. u 22:38
    Olimpija je dugo odolijevala domaćinima ali u produžetku više nisu imali prave šanse. Liwest i Graz su odigrali tvrdu i opreznu utakmicu pa je najpravednije što je završilo sa kaznenim udarcima.