Gosti odnijeli skoro sve

Marin Pintur • subota, 09.01.2010.

U prvim susretima sedamnaestog kola španjolske Primere gosti su bili puno uspješniji i osvojili sedam od mogućih devet bodova. Atletico je došao do visoke pobjede na gostovanju u Valladolidu, a iznenađenje je priredio Racing svladavši Sevillu na njezinom terenu. Remizirali su Villarreal i Almeria...

Nakon još jedne blamaže u Kupu kralja, kad je poražen od drugoligaša Huelve s 3:0, Atletico je otputovao na gostovanje u Valladolid. Nakon što ih je trenerQuique Flores kritzirao nakon kup dvoboja, čini se da su se nogometaši trgnuli i pokazali kako mogu pružiti odlične igre. Atletica je u vodstvo doveo Jurado u 16. minuti na asistenciju Reyesa. Na 2:0 je povećao urugvajski reprezentativac Diego Forlan u 32. minuti. Jose Antonio Reyes je okrunio svoju dobru igru pogotkom u 59. minuti čime je definitivno riješio pitanje pobjednika. Najbolji nogometaš Atletica Sergio Aguero koji je u igru ušao tek u 72. minuti, postavio je točku na i zgoditkom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon odlične predstave u utorak na Nou Campu i pobjede nad Barcelonom, Sevilla je dočekala goste iz Santandera nadajući se pobjedi s kojom bi skočili na četvrto mjesto na ljestvici. Međutim, i gosti koji se bore za opstanak su imali svoju računicu. Prvo je poluvrijeme donijelo nekoliko prilika s obje strane, ali gosti su svoje iskoristili dok Sevilla, oslabljena odlaskom nekoliko igrača na Afrički Kup nacija, nije. Oba pogotka za Racing su bila djelo Sergia Canalesa, devetnaestogodišnjeg veznjaka koji je dosad u šest nastupa postigao dva gola.

Nastavak je potpuno pripao Sevilli, međutim nisu uspjeli stići ni do boda. Prilke se propuštali Kone, Capel i Romaric koji je ipak uspio postići pogodak u 62. minuti. Domaći su žestoko stiskali Racinga do kraja dvoboja, omjer u udarcima iz kuta je bio čak 14:0 u korist Seville, ali se rezultat nije promijenio, a gosti su u sudačkoj nadoknadi mogli preko Geija i povećati vodstvo. Navijači Seville su zvižducima ispratili igrače u svlačionicu.

Posljednji subotnji meč je odigran na El Madrigalu gdje je Villarreal ugostio Almeriu. Žuta podmornica je u vodstvo došla u 40. minuti kada je na asistenciju Santija Cazorle loptu mrežu glavom pospremio Nilmar. Brazilcu je to bio četvrti gol u sezoni. Almeria je do izjednačujućeg pogotka stigla sredinom drugog poluvremena. U 67. minuti kazneni je udarac uspješno realizirao Corona. Do kraja se jedino promijenilo brojčano stanje igrača Villarreala, u 84. minuti crveni je karton dobio branič Marcano.