Gostima malo razloga za slavlje

Vedran Attias • nedjelja, 17.01.2010.

Nakon što su Barcelona i Real svoje utakmice odradili u subotu, ostatak lige 18. kolo odradio je u nedjelju, a trend pobjeda domaćina od subote nastavio se i u nedjeljnjim utakmicama u kojima gosti nisu uspjeli upisati pobjedu...

"Kolo domaćina" započelo je s tri čiste pobjede domaćih momčadi s time da gosti nisu uspjeli zabiti niti jedan gol, a u nedjelju su gosti ipak prošli bolje iako tri boda - nisu upisali.

Najviše golova gledatelji su vidjeli na Vicente Calderonu gdje je Atletico Madrid slavio protiv Sportinga našeg Mate Bilića koji je započeo utakmicu od prve minute. Forlan je načeo goste nakon trinaest minuta, no gosti s bijele točke preko Castra izjednačuju u 34. minuti. Domaćin je odlučno krenuo u nastavak samo s jednim ciljem - pobjeda.

Vezane vijesti

Nakon 20 minuta nastavka pitanje pobjednika je bilo riješeno. Prvo je Assuncao u 53. zabio za vodstvo, a onda je Balde u 66. zabio za 3:1 i omogućio svojim navijačima ugodnu završnicu koju nije pokvario niti Moranov pogodak na samom kraju; gostima nije bilo spasa i bodovi su ostali Atleticu.

Što se tiče ugodne završnice, isto su doživjeli navijači Malage koji su do vrijednih bodova protiv Getafea došli šest minuta prije kraja preko Bahe. Dakako, treba napomenuti kako su gosti od 31. minute igrali s igračem manje nakon što je Boateng dobio drugi žuti karton, no niti to ih nije spriječilo da budu bolja momčad, ali do pogotka nisu došli da bi na kraju - ostali bez ičega.

Racing i Valladolid odigrali su neriješeno na El Sardineru, a da bi gosti mogli otići kući neporaženi moglo se naslutiti nakon 19 minuta jer je točno tada Pinillos zatresao vlastitu mrežu i doveo ih u vodstvo. Minimalno vodstvo gostiju stajalo je sve do 60. minute kada je mlada zvijezda Racinga oko koje se spominju veliki klubovi i milijuni eura, Sergio Canales, zabila za, kako se kasnije pokazalo, konačnih 1:1.

Isti rasplet događaja vidjeli su gledatelji i u Almeriji gdje je Tenerife preko Hensa poveo nakon samo dvije minute igre da bi konačnih 1:1 postavio Goitom u 61. minuti. Zaragoza je pak razočarala svoje navijača i odigrala "mršavih" 0:0 kod kuće s posljednjim Xerezom što ih je ostavilo na jednom mjestu iznad fenjeraša.

Zanimljivu utakmicu, kad bi danas završilo prvenstvo čak utakmicu vrijednu Lige prvaka, odigrali su Mallorca i Deportivo. Otočani su još jednom pokazali kako ove sezone "misle ozbiljno" i s dva pogotka na samom početku nastavka su riješili pitanje pobjednika. Suarez i Castro zabili su u 46. odnosno 53. minuti i gurnuli Mallorcu na četvrto mjesto.

Posljednju nedjeljnu utakmicu odigrali su Valencia i Villarreal i niti tu se gosti nisu dobro proveli. Da niti Žuta podmornica neće popraviti omjer gostiju u 18. kolu najavio je Banega u šestoj minuti i zabio za vodstvo Šimšiša. Kada je Olivas dobio crveni karton u 27. minuti, a David Villa zabio s bijele točke za 2:0, bilo je jasno kako će bodovi ostati na Mestalli. Drugi dio bio je odrađivanje posla u kojem je Silva zabio za 3:0, Nilmar zabio počasni pogodak za goste, a Villa u sudačkoj nadoknadi svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:1.

• Obrisan korisnik19.01.2010. u 00:47
    Valencia je izvrsna , Villa , Mata i drustvo trenutacno tutnjaju ligom , s razlogom su naj ekipa kada igraju u gostima :) Svaka cast samo naprijed !